Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

До Перемишлян провели ІХ Всеукраїнську прощу духовенства УГКЦ

20 травня 2020 року, відбулася IХ проща духовенства УГКЦ до Перемишлян, де своє служіння здійснював блаженний священномученик отець Омелян Ковч – покровитель душпастирів УГКЦ.

Божественну Літургію в прокатедральному храмі святого Миколая Чудотворця очолив Стрийський єпарх Тарас Сеньків, у співслужінні з єпископом-помічником владикою Богданом Манишиним та священнослужителями храмів м. Перемишляни.

У своїй проповіді, владика Тарас зазначив, що цьогорічна проща є особливою, оскільки у зв’язку з епідемією коронавірусу, священнослужителі, які щороку численно приїжджали до Перемишлян, не мають можливості особисто стати її учасниками та торкнутися у цьому храмі джерела ласк і свідоцтва свого небесного покровителя. Саме тому архиєреї і присутні священники служили Божественну Літургію в імені всіх душпастирів УГКЦ та випрошували у Бога ласки прослави славою святих блаженного отця Омеляна, а в нього просили заступництва перед Господом для всіх душпастирів, які в цей непростий час несуть своє служіння, даючи свідоцтво Божої близькості до людини, котра проживає випробування.

За словами проповідника, отець Омелян Ковч дав своє неповторне свідчення віри у часі «епідемії смерті» Другої світової війни, коли страх і ненависть витворювали вакуум любові у людських серцях. Він став душпастирем для всіх, дієвим дотиком співчуття, солідарності і прикладом людяності, свідком Христа, який прийшов до страждаючих людей, і не врятував їх тим, що усунув страждання, але тим, що страждав разом з ними і дав їм силу страждання гідно пережити. Отець Омелян Ковч вступив у пекло Майданека, ставши для ув’язнених останньою потіхою та провідником до вічності, і там, серед всіх страждань, як він сам свідчив, зустрів Бога.

«Сьогодні епідемія короновірусу зрівняла всіх: багатих та бідних, пануючих і безправних. Поставила у центр уваги питання про вартість життя і сенс смерті, нагадала про вічність та про те, що благополуччя одних, через брак справедливості, часто оплачене стражданнями невинних. Тож страхи і небезпеки сучасної ситуації мали б стати для людства мотивом об’явлення правди про власну дійсність та спонукою у своїй історії шукати Бога. Світ і ми вийдемо з цього випробування іншими тільки тоді, коли кожен з нас і людське суспільство в цілому, віднайде у своєму житті Бога, котрий є близько», – сказав єпископ.

На думку владики Тараса, сьогоднішня ситуація спонукала християн по новому збагнути себе Церквою. Завершуючи проповідь, архиєрей сказав, що наше життя буде мати вартість, коли проживемо його подібно як Христос, коли навчимося жити так, як жив великий покровитель душпастирів о. Омелян Ковч.

Після закінчення Літургії, владика Тарас подякував всім за спільну молитву, а владика Богдан зі свого боку додав: «Сьогодні ми є тут, щоб в особливий спосіб сказати, що Боже свято, торжество правди і любові завжди буде. Це запевнення дав нам Омелян Ковч, котрий жив Божою волею, розділяв долі мільйонів тогочасних людей, та зміг також дати згоду на свою смерть в силі віри у воскресіння. Він міг прийти до людей, які страждали, і сказати: «Тут я бачу Бога».

Парох храму о. Віктор Мельник подякував єпископам та священикам за спільну молитву. А на завершення прощі усі разом відспівали Величання до блаженного священномученика отця Омеляна.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://stryiugcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *