Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Росія видала Казахстану бойовика «ДНР» і там йому дали 4,5 роки «за найманство»

У Казахстані суд міста Костаная засудив до 4,5 років позбавлення волі Євгенія Щербака, громадянина Казахстану, який воював у складі російського терористичного формування «ДНР» на сході України. Деталі справи повідомляє російське видання EADaily. Відомо, що бойовик брав участь у боях за Широкине і Дебальцеве, служив у батальйоні «Спарта» під командуванням російського терориста Арсенія Павлова (Мотороли), ліквідованого у Донецьку 16 жовтня 2016 року.

Повчальна історія затримання та засудження Євгенія Щербака

Щербак засуджений як громадянин Казахстану, учасник збройного конфлікту на території іноземної держави. З січня 2017 року бойовик жив у РФ, в Петербурзі у своєї тітки, після того як не зміг потрапити на територію, контрольовану російськими військами та бойовиками  «ДНР» після чергової відпустки. А у вересні 2018 року Щербака затримала поліція в Ленінградській області РФ під час перевірки документів і помістила його під варту як розшукувану в Казахстані за найманство особу. Спочатку його тримали в ізоляторі тимчасового утримання у РФ, потім перевели в СІЗО «Хрести». У жовтні 2018 року після суспільного розголосу у Росії Щербака випустили з СІЗО та дали направлення на оформлення документів про тимчасовий притулок. У Петербурзі в Центрі реєстрації громадян, де Щербак спробував оформити документи, посадовець, який представився співробітником ФСБ, відмовив йому у оформленні і назвав Щербака «мародером і найманцем, який вбивав і грабував мирне населення України». Свідомий працівник спецслужби також пригрозив, що відправить Щербака в Казахстан або в Україну. Після цього Щербак виїхав в Челябінську область до своїх родичів, влаштувався там працювати на будівництво, взявся за оформлення документів. 22 грудня 2019 року Щербак був затриманий поліцією в Челябінську на автобусній зупинці по дорозі з роботи. Через те, що він знаходиться в розшуку в Казахстані його помістили в ізолятор тимчасового тримання (ІТТ) для іноземців, готували до депортації, кілька разів його вивозили на казахстанський кордон, а потім повертали в ІТТ. Депортація Щербака затрималася через пандемію COVID-19 і закриття кордону. На запити бойовика з проханням надати йому притулок правоохоронні органи Челябінської області відмовили.

1 квітня 2020 ГУ МВС по Челябінській області відправило Щербаку довідку, що у тимчасовому притулку в Росії йому відмовлено «за відсутністю гуманних причин, відповідно до статті 12 Федерального Закону “Про біженців”.

Копія відмови Є.Щербаку у тимчасовому притулку у РФ.

Депутат Держдуми РФ Сергій Шаргунов намагався допомагати бойовику, який воював в інтересах РФ на сході України, але навіть його впливу не вистачило, щоб найманця не депортували з Росії. 21 травня 2020 на своїй сторінці у Facebook російський депутат написав:

«Сьогодні російську людину Женю Щербака суд міста Костаная  засудив до 4,5 років позбавлення волі. Нагадаю: хлопець поїхав ополченцем на Донбас, де дивом вижив. З Росії, яка його поманила на війну всім блиском і шумом своїх телеекранів, Євгенія видали в Казахстан. Хоча він благав надати йому притулок. І вже, звичайно, ніхто не турбувався подальшою долею зрадженого. Довелося повністю оплатити адвоката. Був би «державний захисник», було б гірше. Могли дати і 9 років. Так що навіть такому вироку сім’я рада».


А ось декілька яскравих фото з українського Донбасу зі сторінки бойовика Євгенія Щербака у VK. На фото він задоволений позує зі зброєю та технікою, радіє кривавому «російському миру», який приніс українцям на Донбас.

Висновок

Звісно, 4,5 роки – це замало для справедливого покарання, але сам приклад та загалом деталі цієї історії демонструють, що навіть у РФ завдяки бюрократії бойовики із громадянством інших країн не можуть почувати себе у безпеці. А подання російських найманців у Інтерпол  створює передумови для їх переслідування та екстрадиції з території РФ у країну, яка розшукує їх за злочини.

Читайте та поширюйте також матеріали InformNapalm

Поширення і передрук з посиланням на джерело вітаються! (Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0). Україномовні сторінки спільноти InformNapalm в соцмережах: Facebook / Тwitter Telegram.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *