Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

«Проща – це дорога до себе», – владика Степан Сус під час паломництва до Вишгородської Богородиці

Проща – це не лише наші зусилля та намірення. Насамперед – це особлива дія Бога в нашому житті. Сьогодні ми здійснили особливе паломництво до нашої Небесної Заступниці Пресвятої Богородиці. На цьому наголосив владика Степан Сус, єпископ Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ, під час проповіді з нагоди чотирнадцятої прощі до Вишгородської Богородиці.

На початку своєї  проповіді архиєрей поділився своїм особистим досвідом паломництва до Ченстохови, яке він здійснив спільно з військовослужбовцями кілька років тому. Їхня проща тривала десять днів. За ці дні вони пройшли 350 кілометрів.

«Перший день дався легко. Військові йшли в берцах, не вдягаючи кросівок, як це робимо ми, щоб зручно долати шлях. Кожен з нас йшов усі десять днів з різними життєвими історіями. Бо люди, які йшли в це паломництво в основному мали якісь свої запитання, але не мали конкретних відповідей. Впродовж нашого життя ми часто маємо запитання, на які не завжди легко знайти відповідь», – розповів владика Степан.

«У цій прощі я запитав в одного військовослужбовця: чим є для тебе паломництво? Він відповів, що для нього проща – це дорога до себе», – сказав він.

«Ми мусимо прийти до себе, знайти час, щоб подумати, заглянути в свою душу і зробити іспит сумління. Нам дуже легко є знати інших людей, чути, говорити про них. Але натомість є складно знати самого себе зсередини. Наше життя, життя християнина, вимагає від нас не боятися дізнаватися та знати правду про себе самих. Тому, це паломництво є для багатьох з нас дорогою до себе, щоб знати себе зсередини», – наголосив проповідник.

«Паломництво – це також час коли маємо нагоду зустрітися сам-на-сам з різними життєвими ситуаціями й обставинами, – продовжив він, – навчитися приймати реальність. Так, як подібно приймаємо останні два місяці обставини, що склалася з епідемією коронавірусу.

«Ми маємо навчитися  приймати те, що ми не можемо змінити. Таке вміння означає, що ми вміємо жити згідно з Божою волею. Позаяк  Бог з того моменту бере участь у пережитті цих ситуацій», – зауважив єпископ.

«Коли ми робимо перший крок, то наступні наші кроки нам допомагає  робити Господь. Сьогодні, під час прощі до Марійського місця, переживаємо час, коли хтось дуже важливий є поруч  з нами. Пресвята Богородиця не може змінити усі наші життєві ситуації, не може здійснити всі наші мрії, плани та ідеї, але Вона є та, яка завжди поруч. Присутність поруч інколи є набагато більше і важливіше, аніж змінювати відразу все довкола», – наголосив він.

І додав: «якщо сьогодні, ідучи додому з цієї прощі, будемо йти зі свідомістю, що завжди поруч зі мною є Пресвята Богородиця. Тоді  виклики, які нас будуть чекати дальше, сприйматимемо зовсім по-іншому.

«Проповідник звернув увагу на те, що у сьогоднішньому Євангелії ми чуємо історію сліпонародженого чоловіка, який почав дивитися на світ таким, яким є. Він ніколи не бачив довкола себе усе те, що відбувається, а тільки відчував. Уся ця Євангельська історія є дискусією між людиною, яка почала бачити, стала іншою, і тими, які не хотіли радіти його прозрінню. Інколи в житті ми будемо зустрічати людей, які не будуть радіти тому, що ми почали по-іншому жити, поводитися, переживати, та сприймати певні речі. Наша віра є тим, що Бог дав нам у допомогу, щоб правильно все бачити та переживати», – додав владика Степан.

«Просімо Богородицю,  щоб вона допомогла нам правильно пережити усі моменти у житті. Тоді сьогоднішня неділя для нас стане неділею, коли ми здійснили паломництво у своє серце. Воно нам необхідне для того, щоб стати кращими», – переконаний проповідник.

Департамент інформації УГКЦ

За матеріалами пресслужби Київської архиєпархії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *