Патрульний катер «Старобільськ» провів стрільби та виконав навчально-бойові завдання.

Днями патрульний катер «Старобільськ» здійснив вихід в море, виконавши низку навчально-бойових завдань. Зокрема одним із них було виконання артилерійських стрільб з основного калібру катеру – автоматичної корабельної артилерійської системи М110. За легендою навчань екіпаж вів бій одиночного катера з кораблем умовного противника, здійснював прикриття висадки морського десанту та придушення нападу механізованого підрозділу ворога. У взаємодії з підрозділами морської авіації, екіпаж катеру також відпрацював відбиття повітряного нападу противника і вправлявся у веденні вогню по повітряним мішеням.
Окрім основних стрільб з артилерійської системи екіпажем було проведено низку навчань на самому катері. Зокрема, екіпаж катеру відбивав умовну атаку ворожих водолазів і диверсантів, залучивши до роботи швидкісний бортовий катер задля оперативного виявлення і знешкодження умовного противника, провів боротьбу за живучість, а також відпрацював рятувальні дії людини, що зазнала лиха.
По закінченню навчально-бойових вправ українські моряки отримали завдання на супроводження українського розвідувального корабля «Переяслав». Підійшовжи ближче, українські моряки виявили (і вже не вперше) російські військові кораблі в районі окупованих газових родовищ – це патрульний катер ФСБ РФ «Изумруд» та ракетний катер ЧФ «Ивановец», а також російський військовий літак, який декілька разів заходив на бойовий курс над українським катером.
На провокації екіпаж українського патрульника не відповідав, а після проведення чергових маневрів помітив задимлення на катері РФ, який постійно перебував в зоні візуальної видимості.
Після побаченого екіпаж «Старобільська» вийшов на зв’язок з російським катером, аби дізнатись чи потрібна їм допомога. Але відповідь була очевидною: "Всё штатно – спасибо."

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *