У Вінниці постане філософський пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару: усе залишив і вийшов уперед

У Вінниці з ініціативи о. Григорія Рогацького, настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці у Вінниці постане пам’ятник світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара. Скульптори вже розпочали роботу над проектом.

Як розповів о. Григорій в ранковій програмі «Новий день» Українського радіо Вінниця, на ескізі пам'ятника впадає в око простота, яка була властива Блаженнішому. За задумом, Любомир Гузар буде зображений стоячи в повний, вдягненим у камізельку та спираючись на палицю. Поруч з постаттю стоїть колона.

«Це як вираз чогось непорушного, як вираз Церкви. На колоні є мітра і одяг, що спадає… Це є при ньому, але є залишене. Тобто це символізує його адекватність і розуміння ситуації. Як він свідомо зрікся уряду і теплою рукою передав владу своєму наступникові. Скульптура показує, що він все залишає і виходить наче вперед з мудрістю, яку подарував йому Господь, і у своїй простоті, спираючись на палицю як мудрець. Його погляд звернений до небес, щоби цю свою простоту приносити людям…», – розповів ініціатор проекту.

Авторами пам'ятника стали два українських скульптора Олесь Сидорук і Борис Крилов. 

Він розповів, що шукаючи мітру (головний убір, які вдягають єпископи. – Ред.) скульптори зіткнулися з певними труднощами. «Виявляється, за життя Блаженніший Любомир роздав усі свої мітри. І коли помер, то була проблема, з якою мірою його наряджати. Тобто він не прив'язувався до матеріальних речей, навіть до тих, які здавалося б, важливі для єпископа. Як на мене в цьому проявляється величина великих людей. Вони не прив'язуються ні до чого, крім Бога», – сказав о. Григорій.

За словами священника, ідея пам'ятника у Вінниці Блаженнішому Любомиру виникла не просто так. «Він двічі був у Вінниці і це щоразу вражало, бо приходили на зустріч з ним люди, які взагалі не мали відношення до УГКЦ… Крім того, батько Любомира Гузара, коли служив у лавах Української Галицької Армії, побував на Вінниччині».

Це буде духовний пам'ятний виражений у бронзі, каже священник.

Загалом виготовлення скульптури коштує 37 тисяч доларів. «Ми вже зібрали 10 тисяч. І 5 березня ці кошти ми вже передали скульпторам і вони вже почали роботу над пам'ятником. Решту коштів ми ще шукаємо», – зазначив о. Григорій Рогацький.

Проте, як висловився священник, тут не йдеться про кошти як такі. «Нам потрібне оживлення думки про Блаженнішого Любомира Гузара. Ми не хочемо просто створити йому пам'ятник. Ми хочемо, щоби його мудрість, яку він нам залишив, допомагала людям зростати у святості», – сказав він.

За його словами, до збору коштів долучаються навіть люди, які не мають жодного відношення до УГКЦ. А деякі кажуть, що пізнали Українську Греко-Католицьку Церкву саме через Любомира Гузара.

Визначеного місця ще немає. Отець закликає місцеву владу і людей доброї волі долучитися до вибору місця. Бо це місце має бути гідне, підкреслює священник.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *