Новий храм в столиці Куби, присвячений святому Іванові Павлові ІІ

Новий храм в столиці Куби, присвячений святому Іванові Павлові ІІ
Після 25 років старань і 5 важких років будівництва в Гавані добігає до кінця спорудження нового католицького храму, присвяченого святому Іванові Павлові ІІ, що є першим храмом, спорудженим в столиці Куби після революції 1959 року.

с. Лідія Короткова, СНДМ – Ватикан

Завершується спорудження нового католицького храму, присвяченого святому Іванові Павлові ІІ, першої церкви, побудованої в столиці Гавані після революції 1959 року й другої за цей період, спорудженої на Кубі. Храм споруджується в мікрорайоні Ґітерас на передмісті Гавани.

Громада, що була тут заснована 1993 року, 25 років старалась отримати ділянку та дозвіл на будівництво. Всі ці роки Святі Меси відправлялись на просторому подвір’ї приватного дому, де й розгорталось усе парафіяльне життя. Після довгих і важких п’яти років будівництва, спорудження церкви добігає до кінця. Кошти на будівництво надходили від різних католицьких організацій, зокрема, від Папського Фонду «Допомога Церкві в потребі». Роботу утруднювали урагани та циклони, не згадуючи про величезні труднощі з отриманням будівельних матеріалів. На спорудження храму, серед іншого, використано матеріали, які вживались до побудови вівтаря, на якому Папа Венедикт ХVI відслужив Святу Месу під час свого візиту на Кубу 2012 року. А 2015 року кардинал Хайме Ортеґа посвятив наріжний камінь під спорудження нового храму. На ньому вирізьблене гасло святого Папи Івана Павла ІІ, присвячене Пресвятій Богородиці: «Тоtus тuus» – (весь Твій) та історичні й географічні інформації про парафію.

Передбачалось, що будівництво зможе завершитись до 100-річчя з дня народження святого Івана Павла ІІ, але роботи не вдалося завершити своєчасно.

Як було згадано, це другий храм на острові, споруджений після Кубинської революції. Перший був завершений у січні 2019 року в Сандіно, 250 кілометрів на захід від Гавани, яке в минулому було аналогом Сибіру в Радянському Союзі, куди засилали політв’язнів. Кубинські католики отримали дозвіл на спорудження ще одного храму.

Католицька Церква є найбільшою християнською конфесією на Кубі. Католицтво поширилось там у ХVI сторіччі. Після приходу до влади Фіделя Кастро у 1959 році Католицька Церква зазнала важких переслідувань, церковні добра були конфісковані, а місіонери видалені з країни. Після розпаду Радянського Союзу почався повільний процес покращення стосунків із Святим Престолом. Кубу відвідали три Вселенські Архиєреї: 1998 року святий Іван Павло ІІ, 2012 року – Венедикт ХVI, а 2015 – Папа Франциск.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *