У червні відбудеться Всеукраїнська онлайн-проща медиків до Крехова за участі владики Степана Суса

13 червня 2020 року медиків запрошують на Всеукраїнську прощу до Крехова, яку організовує Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Через карантинні обмеження, у прощі закликають брати участь онлайн, але, за бажання, можна буде долучитися й особисто, із дотриманням усіх можливих засобів захисту.

Архиєрейську Божественну Літургію очолить куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус. Моління відбуватиметься на подвір’ї монастиря з дотриманням дистанції. До місця прощі, прочани діставатимуться на власних авто. Транслюватимуть прощу онлайн на Живому ТБ.

«Через карантин, програма прощі буде короткою. У ній передбачені: Свята Літургія, благословення архиєрея, слово архиєрея звернене до медичних працівників і слово голови Комісії душпастирства охорони здоров’я. Будемо робити цю прощу дуже компактною, щоб якомога менше затримувати людей разом» – розповіла керівник Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька.

Після основної програми прощі,  прочани зможуть у маленьких групах приватно прогулятися на прилеглій до монастиря території, провідати Хресну Дорогу, пройти лісом до джерела, можуть попросити маленьку екскурсію. «Але важливо, щоб у такій групі було не більше десяти осіб», – кажуть організатори.

Усіх прочан, які захочуть вживу долучитися до цього паломництва, просять дуже уважно поставитися до свого здоров’я і за найменших симптомів хвороби: кашлю, температури, залишитися вдома. 

З огляду на світову пандемію, більшість медиків переконливо запрошують  долучатися до прощі у онлайн-форматі. «Ця проща є дуже потрібною медикам сьогодні, в непростих умовах пандемії», – переконані у Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я. Адже медики – це ті, хто на передовій, і не лише під час боротьби з вірусом.

 «Медики, упродовж цілого життя, працюючи у лікарнях, мають небезпеку заразитися будь-яким захворюванням. Вони завжди у великій небезпеці. На жаль, є і смерті медпрацівників від вірусу.  Ці прощі повинні показати, що наша Церква присутня у житті абсолютно всіх сфер суспільства, а особливо у медичній частині. 

Духовна підтримка медичним працівникам – це як ковток джерельної води. Бо коли ми святкуємо Великдень, Різдво і інші свята, то медики часто не можуть залишитися вдома зі своєю родиною, посвяткувати.  Якщо їм телефонують, то необхідно виїхати на термінові оперативні втручання, мусять чергувати у лікарні, пильнувати хворих. Для пацієнтів не існує свят і не свят. Лікарня – це місце, де перебувають упродовж цілого року», – розповіла с. Севастіяна.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *