УГКЦ має нового доктора морального богослов’я

26 травня 2020 року піддиякон Львівської Архиєпархії Віталій Протасевич успішно захистив докторську дисертацію з морального богослов’я на тему: «La vita virtuosa di fronte alla sfida della cultura consumistica. La risposta del Magistero contemporaneo» (Чеснотливе життя перед викликом культури споживання. Відповідь сучасного Вчення Церкви).

Враховуючи умови карантину, захист дисертації  відбувся в приміщенні бібліотеки Папської Грецької Колегії святого Атанасія в Римі в онлайн режимі. За захистом спостерігали ректорат та студенти Грецької Колегії, а також рідні і друзі з України, Італії, США, Бельгії, Франції, Австрії та інших країн.

«Культура чеснот веде до внутрішнього і постійного щастя, оскільки це не є швидкоплинне щастя, що походить від володіння матеріальними благами, але євангельське блаженство буття з Богом у перспективі вічності», – пише у своїй докторській праці новий доктор морального богослов’я.

Завдяки вервиці криз, що переживає світ останніми роками, починаючи від кризи економічної та екологічної аж до кризи епідеміологічної та моральної, це дослідження є ще більш актуальним, оскільки автор не лише аналізує сучасну культуру, але й пропонує практичний вихід із кризи, тобто культивування культури чеснот для цілісного розвитку людства.

Довідка:
Віталій Протасевич народився в 1990 році у Тернополі. В 2015 р. закінчив Львівську Духовну Семінарію Святого Духа та Український Католицький Університет. Того ж року продовжив навчання в Папській Академії Альфонсіяна. У 2017 після успішного завершення ліцензіату розпочав роботу над докторатом.

Максим Вербельчук
для Департаменту інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *