Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

102 роки морській піхоті України!

23 травня, в Україні на державному рівні відзначається День морської піхоти.
Саме 23 травня 1918 року, 102 роки тому, Гетьман Павло Скоропадський видав указ «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби». Він добре розумів важливість та значимість підрозділів такого типу , які б ефективно могли захисти морське узбережжя Української держави. Відтоді хоробрі воїни численними подвигами доводили любов та відданість Україні. Шляхетне гасло піхотинців «Вірний завжди» стало їхнім життєвим кредо.
З тих часів морська піхота реформувалася та зазнавала структурних змін. Історичні події теж залишили певний слід у її розвитку. Втім, морські піхотинці в усі роки були і залишаються прикладом мужності та незламності.
Сучасна історія бере свій початок з 22 лютого 1992 року, коли в Севастополі командування та особовий склад 880 окремого батальйону морської піхоти 810 окремої бригади морської піхоти ЧФ РФ склав присягу українському народові. Щоб не допустити переходу військових на бік України, частину було розформовано, а особовий склад переведено до інших частин. А вже 1 липня 1993 року, після створення Військово-морських Сил України, в Севастополі був сформований 1 Окремий батальйон морської піхоти, до якого були зараховані офіцери Чорноморського флоту, що виявили бажання служити Україні. Згодом, у грудні 2013 року в Керчі був сформований ще один 501 батальйон морської піхоти.
Після захоплення Криму Росією, у березні 2014 року, ті хто залишився вірним присязі українському народові, а саме бійці 36 окремої бригади берегової оборони, 1 та 501 окремих батальйонів морської піхоти були передислоковані до м. Миколаїв. Як і в перші дні з часу заснування, на новому місці морські піхотинці почали все з початку, тільки розвивалися швидше та потужніше, розуміючи, що окупантам лише Криму буде замало.
У вересні 2014 року особовий склад, який вийшов з Криму, на той час ротно-тактична група, був відправлений в АТО на Схід України. Своє завдання виконували в с. Гранітне, Талаківка, Широкине.
Під час формування бригади, її склад був поповнений за рахунок мобілізації п’ятої та четвертої хвилі – до частин і підрозділів морської піхоти прийшло багато вмотивованих людей, особливо молоді. А вже через місяць після передислокації, морські піхотинці несли службу на блокпостах поблизу Миколаєва та Одеси.
Окрім бригади морської піхоти в Миколаєві, були сформовані окремі батальйони – один поблизу Одеси та два на Приазов’ї. Командири підрозділів проводили відбір особового складу – вмотивованих патріотів, які готові захищати свою країну.
Під час всього періоду неоголошеної агресії РФ, підрозділи морської піхоти успішно виконували бойові завдання на сході України з утримання лінії зіткнення та оборони в районі населених пунктів м. Маріуполь, Гранітне, Талаківка, с. Широкине, с. Лебединське, с. Водяне, с. Павлопіль, с. Чермалик. В ході виконання завдань морпіхи звільнили від бойовиків НЗФ, населені пункти Широкине та Водяне, Маріупольського району Донецької області.
Сьогодні морська піхота – один з найбоєздатніших родів військ української армії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *