Нам варта чытаць творы…

Сёння мы пагаворым…

Нам слід читати твори…

Сьогодні нашою спі…

Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

«
»

Ватикан: проголошено єдиний кодекс для публічних закупівель

Ватикан: проголошено єдиний кодекс для публічних закупівель
Приписи нового законодавства стосуються Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану, вимагаючи прозорості, централізованого контролю та конкурентних тендерних процедур. Це допоможе краще розпоряджатися ресурсами й зменшить ризик корупції.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У понеділок, 1 червня 2020 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Motu proprio Папи Франциска, яким проголошуються норми про прозорість, контроль і конкуренцію в тендерних процедурах публічних контрактів Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану. Нове законодавство є плодом чотирирічної праці різних ватиканських відомств. Вступивши в дію через 30 днів після публікації в «L’Osservatore Romano», новий кодекс повністю замінить діючі досі приписи в деяких окремих інституціях та застосовуватиметься щодо всіх установ Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану.

«Норми про прозорість…» нараховують 86 статей, до яких додаються 12 статей, які стосуються юрисдикційних аспектів у випадку оскаржень. Нове законодавство увібрало кращі правила та практики, випрацювані міжнародною спільнотою в боротьбі з корупцією.

«Старання доброго глави сім’ї, – пише Папа Франциск, – є загальним і шанованим принципом, згідно з яким всі адміністратори повинні виконувати свої завдання». Законодавство покликане гарантувати прозорість і конкурентність публічних контрактів, які підписуються у Ватикані

Надавачам послуг, товарів і робіт гарантуватиметься «однакове ставлення та можливість брати участь у тендерах» шляхом відповідного реєстру. Нове законодавство покликане забезпечувати стале використання внутрішніх коштів, як також запобігати незаконним у світлі конкуренції та корупції угодам. Метою є досягти «програмування та раціоналізації видатків», уникаючи непотрібних операцій завдяки прозорим, об’єктивним і безстороннім процедурам укладення контрактів. Для цього також впроваджено норми, покликані запобігати конфліктові інтересів. Всі блага та послуги, за деякими винятками, повинні набуватися у централізований спосіб, а органами визначено Адміністрацію Майна Апостольської Столиці та Губернаторство Держави-Міста Ватикану.

При Секретаріаті з питань економіки створено перелік працівників, здатних виконувати завдання проектних експертів і членів оціночних комісій. Вони набиратимуть до таких комісії шляхом жеребкування у постійній ротації та відповідно до окремих професійних якостей.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *