Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

«
»

Блаженніший Святослав: «Нехай любов до Бога і до ближнього буде антидотом і справжньою вакциною проти вірусу страху»

Ми як християни можемо подолати страх діяльною любов’ю. Скласти іспит на людяність ми зможемо тоді, коли непросто залишимося людьми, а почнемо діяти і виконувати ті чи інші Божі Заповіді. Коли на ділі будемо показувати ким ми є.

Таку думку висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у програмі «Святі та грішні» на каналі UA: ПЕРШИЙ. Співрозмовницею Глави УГКЦ була Мирослава Барчук.

Глава Церкви зауважив, що страх — це найбільша духовна і психічна травма, яку сьогодні переживаємо. Це та рана, яку будемо змушені ще дуже довго лікувати. Проте він переконаний, що андитотом до страху є віра в Бога. Людина, яка вірить в Бога має силу подолати страх.

«Людина, яка вірить в Бога, черпає силу у Святих Таїнствах, щоб любити ближнього. Таким чином вона має силу у ближньому не бачити ворога, носія смертельної небезпеки, а іншу людину, як образ Бога. Християнин розуміє, що ця людина є Божою присутністю у його житті. Він її повинен визнати і щось доброго для неї зробити», — наголосив Блаженніший Святослав.

За словами Глави УГКЦ сьогодні ми констатуємо факт, що сучасна людина в умовах  пандемії опанована страхом. Часом цей страх може бути більш небезпечним чим сам вірус, який сьогодні нас атакує. Позаяк він паралізує і викривляє людські стосунки.

«У нашій ситуації бачимо, що не тільки наш народ, а також і інші держави переживають панічний страх перед особою, яка захворіла і навіть перед тим, хто вже одужав.  Маємо сьогодні феномен стигматизації хворих на коронавірус. Я думаю, що це є велика небезпека, бо це дегуманізує суспільство. Ми не можемо второпно і адекватно діяти. В результаті ми втрачаємо людяність», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

На його думку, великою помилкою, є те, що деякі держава використовує страх, як інструмент для того, щоб переконати людей виконувати правила карантину. Тому  і бачимо до певної міри нагнітання страху у суспільствах. Навіть поза межами нашої держави.

В умовах пандемії, — каже Отець і Глава УГКЦ, — наша Церква почала активно займатися соціальним служінням, що є діяльною любов’ю по відношенню до тих, хто є найбільш потребуючим чи потерпілим у тих обставинах, що склалися.

«Не керуйтеся страхом. Нехай страх вас не паралізує. Не будьте його невільниками», — застерігає він.

«Любов звільняє нас від страху і дає можливість побачити іншу людину такою, якою вона є. Той, хто вміє любити і може побачити в іншій людині справді свого  ближнього, може сьогодні страх подолати і допомогти ближньому зберегти своє життя і здоров’я. До якої церкви ми б не належали ми всі повинні бути людьми. Це є те, що глибинно об’єднує віруючих і невіруючих людей», — додав Предстоятель УГКЦ .

«Нехай любов до Бога і до ближнього буде антидотом і справжньою вакциною проти вірусу страху, який сьогодні так наповняє наші серця і суспільство. Я переконаний, що сьогодні страх і стигматизація хворих ніколи не буде мати останнього слова. Останнє слово матиме людяність», — підсумував Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *