Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Джемілєв розкритикував відмову комітету Ради ухвалити постанову щодо води для Криму

Народний депутат України, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв в коментарі Крим.Реалії розкритикував провал голосування в комітеті Верховної Ради щодо постанови про подачу води в анексований Крим.

Немає глибокого розуміння у цих людей, які так проголосували
Мустафа Джемілєв

«Немає глибокого розуміння у цих людей, які так проголосували. Насправді ця постанова дуже потрібна. Те, що час від часу дехто висловлюється ‒ давайте будемо давати воду, бо там наші громадяни, дамо воду і будемо торгуватися щодо цього, буде послаблення для Донбасу. Ось такі легковажні речі говорять. Що там говорити про окремих депутатів, коли прем’єр-міністр з трибуни сказав, що там наші громадяни, хоч бутлями будемо подавати», ‒ сказав Мустафа Джемілєв.БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Крим: у гонитві за водою, що зникає

Лідер кримськотатарського народу нагадав, що на півострові достатньо води для населення.

Питної води достатньо ‒ було, є й буде
Мустафа Джемілєв

«Питної води достатньо ‒ було, є й буде. Річ у тім, що вода значною мірою споживається на виробничі цілі, серед іншого й на військові бази росіян. Подавати цю дніпровську воду немає жодного резону. Доводи про те, що там наші громадяни ‒ нічого подібного. Дійсно ті, хто вважає себе громадянами України, вони всі говорять: «В жодному разі ні води, ні електрики не давайте». Це громадяни України. А ті, хто з російськими настроями, прапорами та паспортами, вони, звичайно ж, хотіли б отримати (воду ‒ КР)», ‒ вважає Джемілєв.


Photo Gallery:
Чорноріченське водосховище стрімко міліє (фотогалерея)

Його побудували в 1956 році, максимальний обсяг – 64,2 мільйона кубічних метрів води

Він також підкреслив, що відповідно до Женевської конвенції 1949 року, всі гуманітарні, правові та соціальні питання ‒ це «проблема країни-окупанта, а ніяк не країни, територію якої окупували».

Депутат від фракції «Слуга народу» Руслан Горбенко в коментарі Крим.Реалії пояснив, чому проголосував проти постанови, в якій ішлося про охорону Північно-Кримського каналу та подачу води до Криму тільки після деокупації.

Я вважаю, що свою позицію Україна чітко показала
Руслан Горбенко

«Ми читаємо всі документи, які виходять з Верховної Ради та Кабміну, і жодних спроб (відновити подачу води ‒ КР) я точно не бачив, немає проєкту ремонту цього каналу. Колеги вирішили трохи попіаритися на цій темі. Я вважаю, що свою позицію Україна чітко показала. Депутати Верховної Ради, конкретно нашого комітету, свою позицію висловили і підіймати її через офіційну постанову не бачимо сенсу. Тому я був проти, і мої колеги мене підтримали», ‒ сказав народний депутат.


Photo Gallery:
2014 – 2020. Як змінювалися водосховища Криму (фотогалерея)

Руслан Горбенко також розповів про мотиви свого голосування.

«Мені не сподобалося, що моя колега (депутат від партії «Голос» Соломія Бобровська) висловилася, що хтось в уряді, хтось із депутатів «Слуги народу» говорить, що планується подача води. На прохання назвати хоч одне прізвище ‒ ми, весь комітет, відповіді не отримали. Тому я тільки через це пішов на останній захід, проголосував проти цієї постанови», ‒ каже Горбенко.

Колега Руслана Горбенка з фракції, народний депутат Неллі Яковлєва стверджує, що побачила в постанові некоректне формулювання та політичний аспект. Тому, за її словами, вирішила утриматися від ухвалення постанови, в якій ішлося про охорону Північно-Кримського каналу та подачу води до Криму тільки після деокупації.

На сьогодні питання відновлення водопостачання в Криму не є актуальним, взагалі не розглядається і не обговорюється
Неллі Яковлєва

«Там є перший юридичний нюанс, що стосується нібито потреби, але це формулювання не зовсім коректне в юридичному полі. Другий політичний аспект ‒ це те, що стосується закликів до відновлення водопостачання. Насправді, жодного прикладу закликів, на жаль, не було наведено. Дійсно, було одне необережне висловлювання посадової особи, однак відразу після цього прозвучала позиція президента, голови офісу, низки народних депутатів, де було чітко сказано, що сьогодні питання відновлення водопостачання в Криму не є актуальним, взагалі не розглядається і не обговорюється. Можливість подачі водопостачання з’явиться тільки після відновлення територіальної цілісності України», ‒ підкреслила народний депутат.

Напередодні комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій не зміг ухвалити постанову, в якій йшлося про охорону Північно-Кримського каналу та подачі води до Криму тільки після деокупації.

«За» постанову проголосували чотири члени комітету: Мустафа Джемілєв, Дмитро Лубинець, Рустем Умеров та Ахтем Чийгоз. Проти були Юрій Бойко, Віктор Медведчук, Вадим Рабинович, Руслан Горбенко, Олександр Копиленко. Утрималися шестеро: Костянтин Косай, Олексій Кузнєцов, Тарас Тарасенко, Максим Ткаченко, Неллі Яковлєва та Сергій Манзій.Завантажити відеосюжет на комп'ютер:

Напередодні експосол США в Україні Джон Гербст сказав, що Україна має дотримуватися політики припинення постачання води в анексований Крим, оскільки це є важливим компонентом тиску на Росію для припинення окупації українського півострова.

Раніше голова Держкомітету з водного господарства та меліорації підконтрольного Росії уряду Криму (Держкомводгоспу) Ігор Вайль повідомив, що водосховища природного стоку в анексованому Криму заповнені на третину.

Російське видання «Проект» 3 червня повідомило, що російська влада анексованого Криму не здатна вирішити проблеми з водопостачанням півострова.

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов стверджує, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

За останній місяць наповнюваність водосховищ Криму знизилася на 7,1 млн кубометрів, визнали в кримському Держкомводогоспі.

У Постійному представництві президента України в АРК повідомили, що постачання води в анексовані Росією Крим та Севастополь Північно-Кримським каналом можливе тільки після деокупації півострова.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, постачання води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку та підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *