Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Глава УГКЦ привітав кардинала Коха з 60-річчям Папської ради сприяння єдності християн

5 червня 1960 року розпочалась офіційна участь Католицької Церкви в екуменічному діалозі. Напередодні Другого Ватиканського Собору папа Іван XIII створив Папську раду сприяння єдності християн. З нагоди 60-літнього ювілею цієї дикастерії Римської курії Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, надіслав на ім’я кардинала Курта Коха, Президента Папської ради, вітального листа.

«Другий Ватиканський Собор визнав, що рух за єдність християн походить від Святого Духа і тільки Він є гарантом церковної єдності», – йдеться у листі Глави УГКЦ. «Святий Дух завжди був присутнім на дорозі, яку пройдено за ці 60-ть років. Скільки кроків було зроблено для того, щоб зцілити рани тисячолітньої церковної історії, будувати мости, розвивати богословський діалог та співпрацювати в житті християн! І тим не менше, ми потребуємо Святого Духа у продовженні пошуку моделі єдності, поки цілковито не сповниться воля нашого Господа: Ut unum sint (Щоб всі були одно)».

Блаженніший Святослав також вказав на участь УГКЦ в історії екуменічного діалогу Вселенської Церкви: «Наша Церква дала світові автентичне свідчення наших мучеників за єдність Христової Церкви. Найвищим прикладом такого свідчення є священномученик Йосафат, якого вшановує вся Церква як мученика за єдність християн. Я переконаний, що його приклад та приклад багатьох мучеників комунізму є найпереконливішим свідченням в сучасному екуменічному діалозі».

Глава УГКЦ подякував кардиналу Коху за спільні проекти, які були реалізовані у співпраці з Папською радою сприяння єдності християн, зокрема – організацію в Римі, у вересні 2019 р., Зустрічі єпископів Східних католицьких Церков Європи. Він також висловив сподівання, що «тема екуменічної місії Східних католицьких Церков віднайде свою особливу роль у служінні для відновлення єдиної Церкви на Заході та Сході».

Додамо, що Блаженніший Святослав також є членом Папської ради у справах єдності християн.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *