Нам варта чытаць творы…

Сёння мы пагаворым…

Нам слід читати твори…

Сьогодні нашою спі…

Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

«
»

Владика-номінант Микола Бичок: «Єпископ – це та особа, на яку рівняються не тільки вірні, але також священники, монахи і монахині»

Моя фізична присутність в Австралії і можливість приступити до своїх обов’язків залежить від багатьох чинників: віза, уряд Австралії і від стану пандемії коронавірусу в Україні. Розуміємо, що у цій ситуації важко щось спрогнозувати. Зараз я вже подав документи на візу і свій час проводжу так, щоб добре підготуватися до хіротонії. Цими, а також іншими своїми планами поділився владика-номінант Микола Бичок, в інтерв’ю для радіо SBS Австралія.

Владика-номінант признався у розмові, що прийняти рішення стати єпископом далося йому непросто.

«Той тиждень, коли мені довелося роздумувати перед тим, як сказати “так”, або “ні” був, напевно, найважчий період у моєму житті. Для мене це було великим потрясінням і шоком. Оскільки я не очікував, що мене можуть обрати на єпископа (а те, що я попаду в Австралію, то це взагалі сприймалося як сон), то коли Блаженніший Святослав у телефонній розмові підтвердив, що мене обрано, це стало для мене цілковитим шоком», – поділився він.

На його думку, покликання до єпископства – це величезна відповідальність. Оскільки, священник на території своєї парафії відповідає за духовний зріст людей, хоч має бути для них прикладом для наслідування. Натомість, коли говоримо про єпископа, то це рівень відповідальності треба помножити у 10 разів. Тому що єпископ – це голова Єпархії. Єпископ – це є та особа, на яку рівняються не тільки вірні, але також і священники, монахи і монахині.

Також отець Микола поділився своїми планами вже після того, як офіційно стане єпископом, у неділю 7 червня 2020 року.

«Про перші кроки у Мельбурні ще швидко говорити, – каже він, – бо до цього я ніколи не був в Австралії. Лише маю певну інформацію від теперішнього владики Петра Стасюка. По-друге, не знати коли я зможу фізично приїхати в Австралі, оскільки діють обмеження через пандемії коронавірусу».

Так склалося історично, що Господь провадить Австралійською єпархією через вихідців з Тернополя.

«Це справді цікавий момент, – зауважив владика-номінант, – проте, важливо розуміти, що Господь кличе конкретних людей. Так вже складається, що вони з Тернопільщини. Тут основне питання не те звідки вони, а щоб були вірними послідовниками Христа. Попередні Австралійські Єпархи є для мене є тими постатями, на які потрібно рівнятися. З них потрібно черпати мудрість і знання».

 «На даному етапі я щоденно онлайн спостерігаю за життям нашої Церкви в Австралії. Дивлюся трансляцію Святої Літургії з різних міст, де служать наші священники», – наголосив він.

Також він розповів, що старається читати і вивчати  історію Церкви в Австралії.

 «Цікавим фактом для мене стало те, що  я довідався, як два отці-редемптористи з Канади були одними з перших, хто допомагав засновувати наші парафії в Австралії. Другим потрясіння і шоком для мене було те, що навіть місцеві австралійські редемптористи вчилися нашого обряду і мови. Це для мене є знаком і Божим благословенням, що редемптористи також вагомий внесок вклали в початки нашої єпархії верховних апостолів Петра і Павла», – поділився він.

«Усім вірним УГКЦ в Австралії хотів би подякувати за те, що стараєтеся знайти час, щоб бути в наших храмах, щоб молитися і передавати іскру Божої любові своїм дітям. Також прошу вашої молитви за мене. Бо зараз цей час приготування є також дуже важливим. Зі свого боку я вас запевняю, що щодня молюся за кожного з вас. Молюся за духовний зріст нашої єпархії Верховних апостолів Петра і Павла в Австралії. Наразі підтримуймо один одного у такий  невидимий спосіб. Бог точно зробить так, що ми побачимося, познайомимося і будемо разом крокувати до Царства Божого», – сказав на завершення владика-номінант.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *