Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Глава УГКЦ у Свято Трійці висвятив нового єпископа для Австралії, Нової Зеландії та країн Океанії Миколу Бичка

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у свято П’ятидесятниці здійснив Чин архієрейської хіротонії правлячого єпископа єпархії Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні (Австралія) Миколи Бичка для українців Австралії, Нової Зеландії, та країн Океанії.Зображення 1 / 43

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

Під час проповіді до вірних Предстоятель відзначив важливість свята зішестя Святого Духа. «Сьогодні Христова Церква, – сказав проповідник, – святкує одне з найбільших наших свят. Властиво Церква сьогодні святкує своє народження. Ми сьогодні голосом серця нашої молитви вітаємо між нами, дякуємо нашому Триєдиному Богові за прихід до нас Святого і Животворящого Духа. Сьогодні ми святкуємо день П’ятидесятниці».

Про цей день поучав своїх апостолів наш Спаситель Ісус Христос. «Сьогодні усе сотворіння, зокрема людину, сповняє присутність третьої Особи Пресвятої Тройці – особи Святого Духа, який оживляє, надає сили, надає нового обличчя, чинить нове сотворення з усім тим, що свого часу привів Господь від небуття до буття», – розповів Блаженніший Святослав.

Немає духовного життя, наголошує Архієрей, немає повноцінного повнокровного життя людини без присутності сили і діяння Святого Духа. Немає святості, яка б не була виявом присутності, зокрема у людині, того єдиного святого, яким є наш Триєдиний Бог.

Святий Іларій каже, що Дух Святий є начебто контактом людини з Богом. «Бо якщо немає контакту з джерелом живлення, – вважає Предстоятель Церкви, – усе завмирає. Навіть сьогодні в сучасному світі, якщо немає контакту людство зупиняється. Для того, щоб пояснити людині, як можна не зупинитися, не попасти в розпуку темряви, цей отець Церкви каже: Дух Святий є іскрою життя, контактом, який оживляє, дає нове життя, оптимізм, нову енергію кожній і кожному, який відкриває своє серце до того дивного гостя людської душі».

Іларій продовжує: не може людина бути собою без Духа Святого. Так само як око не може бичити без світла, вухо не може чути слова без звуку…. «Дух Святий є тим світлом, який дає нам можливість зрозуміти і побачити в усі красі, в усіх кольорах, в усій глибині той світ, в якому живемо і пізнати Бога, який відкривається. Немає людина смаку, запаху життя, якщо у ній не спочиває Дух Святий», – зауважив Глава Церкви.

Ця П’ятидесятниця для нашої Церкви є особливою. За словами Блаженнішого Святослава, сьогодні зі зішестям Святого Духа і силою благодаті краса Української Греко-Католицької Церкви об’являється по-особливому. Ми сьогодні бачили, як Дух Святий об’явив нам нового завідателя Архієрейської благодаті, як про нього ми чули в молитвах Архієрейської хіротонії.

«Ми довго його шукали, – поділився Предстоятель, – у лоні нашого Синоду, у лоні різних спільнот. Ми довго шукали нового єпископа для українців у Австралії. Ми дякуємо сьогодні, що силою і діянням Святого Духа сьогодні у свято П’ятидесятниці Господь його помазав. Сьогодні показується, ким є Греко-Католицька Церква. Та Церква, яка пішла зі своїм народом аж до країв землі. Але будучи розпорошеною по цілому світі, вона є єдиною, об’єднаною».

Як у день П’ятидесятниці, вважає Глава УГКЦ, апостоли заговорили різними мовами, сьогодні наша Церква говорить різними мовами, проповідуючи величні діла Божі, проголошуючи те саме Христове Євангеліє. «В Австралії – англійською, у Бразилії – португальською, в Аргентині – іспанською… Так можна довго перелічувати. Думаю, виявів присутності Духа Святого в нашій Церкві буде помножуватися. Нещодавно мені сказали, що в Сингапурі за Отця і Главу нашої Церкви моляться їхньою мовою», – додав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви подякував новому владиці за те, що він пішов на повний контакт з Богом, відкрив своє серце і дав себе повести Духові Святому.

«Дивіться, владико, навіть день вашої хіротонії вказав вам Господь Бог. Ми шукали того дня. Через пандемію мусили його змінити. І кращого дня, ніж у свято П’ятидесятниці важко собі обрати. Сьогодні вас Господь Бог зробив дароносним єпископом, якого посилає до Австралії, Нової Зеландії і країн Океанії, щоби обновити благодаттю там нашу Церкву, нашу громади, бути світлом надії на майбутнє для наших людей», – сказав Архієрей до владики Миколи Бичка.

Він побажав новому єпископу мати здатність увійти в культуру Австралії, втілитися в неї, навчитися думати як люди, які там живуть і водночас наповнити їхнє життя Божим Словом.

Блаженніший Святослав сказав, що сьогодні вся Церква тішиться і дякує Богу за дар нового єпископа. Але особливо тішиться спільнота УГКЦ, до якої, дасть Господь Бог, владика свого часу зможе вирушити.

«Дух Святий нам хоче сказати сьогодні, не бійтеся, пандемія рано чи пізно закінчиться. Смерть, розпука, хвороба ніколи не мають останнього слова у житті людини. Ми знаємо і переконані, що кордони знову відкриються і новий Христовий апостол прибуде до свого єпископського осідку. А до всіх нас сьогодні звертається Господь Бог: живіть духовним життям, справжнім духовним життям, не шукайте його деінде, бо нічого духовного і святого без Духа Святого, якого носить у собі Христова Церква, людині не подасться», – наголосив Предстоятель.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *