Нам варта чытаць творы…

Сёння мы пагаворым…

Нам слід читати твори…

Сьогодні нашою спі…

Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

«
»

Генсек НАТО: присутність сил США зросла у Польщі, країнах Балтії, Румунії

Країни НАТО повинні продовжувати вкладати кошти у свою військову міць та безпеку, адже це – запорука процвітання. Про це під час онлайн-конференції дослідницького центру "Атлантична рада" заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.

Відповідаючи на запитання про повідомлення у медіа, що президент Дональд Трамп хоче часткового виведення американських військ з баз у Німеччині, Столтенберг сказав: "Я не можу коментувати на спекуляції у медіа, але ми постійно радимось зі США та іншими союзниками про розподіл сил у Європі".

Він заявив, що у низці європейських країн присутність американських сил зросла, зокрема, у Польщі, країнах Балтії, Румунії, зокрема, збільшилась військово-морська присутність США в Іспанії та Норвегії. Також Америка надає більше обладнання й тренувань. "Зараз ми робимо разом більше, ніж за останні багато років і, власне, посилили співпрацю", – наголосив генсек Альянсу.

Також генсек НАТО виклав основні напрямки розвитку Альянсу до 2030 року. В його баченні "НАТО-2030" – це не перезапуск організації, а посилення військового та політичного аспекту. Росія продовжує свою військову активність, пропаганду і дезінформацію; зростання впливу й економічної потужності Китаю, що несе зміни у розстановці сил у світі; а також терористичні організації – це головні виклики для країн-союзників, заявив Столтенберг.

Говорячи про відносини з Росією протягом наступних 10 років, Столтенберг нагадав про так званий "двоколійній" підхід, що передбачає посилення стримування із підтримуванням діалогу. "Ми побачили, як Росія використовує військову силу проти своїх сусідів – Грузії та України, інвестує у нові військові сили, включаючи ядерні".

"Найкращий спосіб запобігти конфлікту – викорінити будь-які сумніви у тому, що НАТО готове захищати своїх союзників". "Водночас, Росія – наш сусід, Росія нікуди не зникне. І ми віримо в діалог із Росією й прагнутимемо до кращих відносин із Росією… тому ми продовжимо працювати із Росією над угодами про контроль за озброєнням" та в інших галузях співпраці між НАТО та Росією.

Раніше новину про виведення військ розкритикували демократи, назвавши це "подарунком для Росії". А німецькі політики висловили занепокоєння можливими наслідками цього для подальшої співпраці країн в оборонній галузі.

За даними WSJ, американська сторона планує забрати до 9 500 своїх військових. Водночас Der Spiegel пише, що пізніше цьогоріч США можуть відвести від 5 000 до 15 000 своїх військ. Зараз на території Німеччини перебуває близько 34 000 американських солдатів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *