Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Пам’ятники у Європі хитаються через протести у США

Під час масових демонстрацій у Великій Британії, викликаних антирасистськими протестами у США, у Брістолі повалили пам’ятник багатому работорговцю з 17 сторіччя.

Мер Брістоля, одного з найбільших міст Англії, сказав, що “не відчуває втрати” після того, як демонстранти у неділю 7 червня повалили бронзову статую Едварда Колсона і скинули її у воду в міському порту.

Але уряд у Лондоні назвав це злочинним вандалізмом, а прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив, що з расизм – це реальна проблема і з нею треба боротися, але, не порушуючи законів.

Джонсон також наголосив на дотриманні правил карантину для стримання коронавірусу.

“Я не підтримую і не потураю тим, хто порушує закон, або нападає на поліцію, чи оскверняє публічні пам’ятники”, – сказав він.

З постаменту пам’ятника Вінстону Черчиллю у Лондоні змивають напис "був расистом".

“У нашій країні – демократія. Якщо ви хочете змінити вигляд міста, то можете висуватися на виборах, або голосувати за того, хто це зробить”, – наголосив прем’єр-міністр.

Повалена статуя у Брістолі вшановувала Роберта Колсона, члена заснованої 1660 року Королівської африканської компанії, що зокрема транспортувала рабів з Африки в Америку.

Едвард Колсон, який помер 1721 року, заповів свої багатства на доброчинність, і в Брістолі на його честь були названі вулиці та будівлі.

Повалення брістольської статуї активізувало дискусії про роль інших постатей з британської історії у суперечливих процесах і подіях.

Під час нещодавніх демонстрацій у Лондоні на підніжжі пам’ятника Вінстону Черчиллю, прем’єр-міністру часів Другої Світової війни, з’явився напис “був расистом”.

Пам’ятник бельгійському королю Леопольду Другому після протестів у Брюсселі 7 червня 2020 р.

У Бельгії також з новою силою спалахнули дебати про колонізаторське минуле і роль країни в експлуатації Африканського континенту.

Об’єктами протестів стали зокрема пам’ятники королю Леопольду Другому, що правив з 1865 до 1909 року.

Леопольд Другий був особисто причетний до колонізації Конго і дій в тій частині Африки, які на думку деяких дослідників призвели до жорстокої експлуатації і смерті мільйонів людей.

Частина людей у Бельгії вважає, що пам’ятники королю, які є майже у кожному місті країни треба демонтувати.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *