Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

«Бізнес скоротився удвічі»: як підприємці у Криму пережили карантин

Анексований Крим отримає 3,8 мільярда рублів із бюджету сусідньої Росії на подолання наслідків пандемії ‒ зокрема й на допомогу підприємцям, повідомив 9 червня підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов. Він стверджує, що умови допомоги підприємцям опублікують 15 червня на порталі російського уряду півострова.

Після запровадження карантинних заходів у березні цього року президент Росії Володимир Путін доручив дати бізнесу відтермінування у сплаті податків, забезпечити пільгове кредитування і виплачувати мінімальне утримання співробітникам підприємств. Згодом російська влада Криму узгодила пакет власних антикризових заходів: підприємців тимчасово звільнили від сплати оренди за державне майно. Про те, як кримський бізнес переживає карантин і чого йому чекати від російської влади, йшлося в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Кримський економічний оглядач Олександр Басов висловив Крим.Реалії думку, що анонсовану Сергієм Аксеновим допомогу отримають не всі підприємства, які її потребують.

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.


Будь ласка, використайте пошук

– Сама собою ця сума вельми й вельми незначна, а отримати її зможуть буквально декілька тисяч підприємств із тридцяти тисяч. Швидше за все, йдеться про тих, хто зберіг робочі місця і продовжує працювати після двох із гаком місяців вимушеної зупинки. Виходить, що підприємства, які вже розорилися та звільнили співробітників, залишилися за бортом цієї допомоги. Звільненим залишилося хіба йти оформлятися до Центру зайнятості та отримувати мізерні суми ‒ по 4,5 тисячі рублів на місяць. Це не дотягує до прожиткового мінімуму. Тому в діях російської влади Криму я бачу тільки декларації і спробу імітувати допомогу бізнесу з політичним підґрунтям. Адже через два тижні має бути голосування за правки до конституції Росії.

На думку Олександра Басова, для реальної підтримки економіки під час пандемії коронавірусу державі необхідно було розширювати коло одержувачів допомоги та надавати її максимально швидко.

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.


Будь ласка, використайте пошук

– Скажімо, у Німеччині будь-які підприємці, які суб’єктивно відчули якісь проблеми, могли абсолютно вільно подати заявку онлайн на відповідну підтримку. Я читав, що вона надходила від держави буквально упродовж двох-трьох днів і обчислювалася сумами від 10 до 15 тисяч євро на кожне мале підприємство ‒ а не по 12 тисяч рублів на жодного не звільненого співробітника. У США тільки малий бізнес отримав понад 350 мільярдів доларів за ці місяці із загальної допомоги обсягом понад два трильйони. Щодо російських реалій, потрібно було як мінімум повністю звільнити бізнес від податків на той період, поки він не працював, ‒ це замість оголошеного податкового відтермінування. Окрім того, запровадити мораторій на стягнення комунальних та орендних платежів. Усе це вже дозволило б пом’якшити кризу. Фактично ж кримський бізнес скоротився, напевно, вдвічі.Завантажити відеосюжет на комп'ютер:

Олександр Басов пояснює, що зробив таку оцінку на основі кількості заявок на відновлення роботи, які надійшли російській владі Криму під час поетапного пом’якшення «режиму підвищеної готовності».

Експерт російського фонду «Інститут економіки міста» Роман Попов вважає, що робити висновки про наслідки пандемії ще зарано.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *