Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Блаженніший Святослав у Неділю всіх святих: «У цей день нам дуже важливо зрозуміти, що кожен з нас є покликаний бути святим»

У першу неділю після Зіслання Святого Духа ми святкуємо пам’ять всіх святих: святих Старого Завіту і святих Нового Завіту. Ми відчуваємо, як Дух Святий, який зійшов на апостолів, плодоносить в історії людства. Сьогодні ми святкуємо Його присутність в людині. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, під час своєї проповіді у Неділю всіх святих.

«Що означає бути святим?» – запитує Глава Церкви.

«Святе Писання нам каже, що святим є тільки Бог. Бути святим – означає бути подібним до Бога, який нас сотворив. Тепер, коли людина отримала дар Святого Духа, ми не лише чуємо про святість Божу, а й стаємо здатними бути її причасниками. Бути святим – це означає виявляти присутність в собі Духа Святого», – пояснив він.

Ми сьогодні, каже Блаженніший Святослав, вшановуємо, зокрема, пам’ять святих Старого Завіту. Саме через них Господь Бог силою і діянням Святого Духа приготовляв усю історію спасіння: Таїнство Воплочення свого Сина і момент П’ятидесятниці. В цей момент даром Святого Духа змогла сповнитися кожна людина, яка Його прийняла.

Предстоятель УГКЦ пригадав, що у Старому Заповіті святість розумілася як цілковита інакшість. У ті часи вважали, що Бог є цілковито іншим від того всього, що ми бачимо і можемо зрозуміти у цьому сотвореному світі.

«Сьогодні силою і діянням Святого Духа Божа святість подається людині. Оскільки, бути святим – це виявляти у своєму особистому житті Божі прикмети. Бо святим можна стати лише у Церкві силою і діянням Святого Духа», – пояснив Глава УГКЦ.

Отець і Глава УГКЦ переконаний, що у Неділю всіх святих ми можемо ще глибше зрозуміти, що означає бути християнином.

За його словами, апостол Павло нам пояснює, що бути християнином – означає народитися з води і духа. Тобто народитися від нового Адама, яким є Ісус Христос і носити в собі Його подобу і у своєму житті відображати Того, хто живе в тобі.

«Бути святим – це означає у своїх вчинках відображати Господа Бога, який живе в мені. Жити духовним життям – це означає бути образом і подобою небесного Адама, від якого ми народилися з води і духа», – пояснив він. І додав: «Відтак, бути його свідками. Свідками Христовими можна стати лише тоді, коли почнемо виявляти нашими вчинками Того, Кого носимо у собі».

«Чому ми сьогодні споминаємо і вшановуємо святих?» – запитує проповідник.

«Через те, що ці люди не лише народилися з води і духа, але вони жили відповідно до свого народження. Ми знаємо, що кожен народжується людиною, але ми ще мусимо стати людиною і проявити людськість у щоденному житті. Церква часто відчуває покликання бути вчителькою справжньої людяності», – зауважив Блаженніший Святослав.

«Той дар ми мусимо виявити у нашому духовному житті, а відтак принести плоди у ньому. Ми сьогодні так само розуміємо і бачимо, що бути святим – це означає плодоносити. Сьогодні мусимо бути свідками Божої святості, до якої остаточно ми всі є покликані», – переконаний він.

«Сьогодні просимо, щоб Дух Святий, який зійшов, який плодоносив у житті всіх святих, став тим Духом, який ми сьогодні відчуємо у собі і у Ньому зможемо принести плід. Сьогодні, у цей день, нам дуже важливо зрозуміти, що кожен з нас є покликаний бути святим. Духовне життя християнина і покликання, яке кожен з нас отримав – це бути вірним отриманому дару Святого Духа», – додав Предстоятель Церкви.

На його переконання, сьогодні ми ісповідуємо ще одну правду нашої віри, яка називається сопричастя святих. Позаяк ми є членами однієї і тої самої Церкви. Дух Святий з’єднує Церкву, яка ще є в паломництві на землі з тою, яка є прославлена у небі. Саме тому святі в небі є нашими заступниками і реально впливають на наше життя тут на землі.

«Ми сьогодні просимо, щоб святість Бога, яка подається нам силою і діянням Святого Духа, проявилася у нашому особистому житті і в сучасному світі, який так потребує миру, радості і надії серед обставин поширення смертоносної пандемії. Ми сьогодні просимо, щоб усі святі у небі заступалися за нас. Щоб вони допомогли нам прийти тією земною дорогою життя, яку Господь Бог нам визначив. Ми їм кажемо: святі ангели і архангели та всі святі, моліть Бога за нас грішних. За те, щоб кожен з нас сповнив свою місію і покликання до святості», – наголосив проповідник.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *