Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

SIPRI попереджає про ймовірність нової гонки ядерних озброєнь на тлі посилення геополітчиної напруги в світі

США та Росія володіють 90% світової ядерної зброї, але ера двосторонніх угод з контролю над ядерною зброєю, ймовірно, залишається в минулому. Про це заявив Шеннон Кайл, директор з ядерних програм Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI).

Як повідомляється в щорічному звіті SIPRI, опублікованому в понеділок, станом на початок 2020 року 9 ядерних країн – США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея – разом володіли 13 400 одиницями ядерної зброї.

Хоча загальний арсенал ядерної зброї дещо скоротився в 2019 році, це в основному відбулось з міркувань модернізації арсеналів, відзначають аналітики.

Переговори з продовження угоди США та Росії про скорочення ядерного озброєння START не досягли прогресу в 2019 році, зокрема через наполягання США на тому, що до договору має приєднатись Китай. Угода має припинити свою дію в лютому 2021 року.

«Втрата головних каналів спілкування між Росією та США, спрямованих на просування прозорості і запобігання непорозумінням стосовно ядерної політики та спроможностей, може призвести до нової гонки озброєнь», – зауважує Кайл.

Щорічний звіт SIPRI вказує на те, що умови для міжнародної стабільності продовжують погіршуватись.

Світові військові витрати склали 1 917 мільярдів доларів, за оцінками SIPRI. Це, відзначають аналітики, на 3,6% більше ніж в 2018 році та на 7,2% більше ніж в 2010 році, що свідчить про найшвидше зростання за десять років 2010-2019.

«У ці часи зростання геополітчиної напруги, відсутність адекватних заходів з моніторингу ядерних арсеналів та запобігання поширенню ядерної зброї та матеріалів викликають особливе занепокоєння», – говорить Кайл.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *