Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Ватикан: рішуча протидія відмиванню грошей і фінансуванню тероризму

Ватикан: рішуча протидія відмиванню грошей і фінансуванню тероризму
Семінар для ватиканських держслужбовців, щоб представити місцеве та міжнародне законодавство в сфері запобігання злочинам у фінансовій сфері.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

На початку цього тижня у Ватикані відбувся дводенний семінар, присвячений представленню розпоряджень у сфері запобігання та протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. У понеділок та вівторок очільники органів влади Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану заслухали доповіді представників відповідних структур, що представили діючі норми та загальну картину в цій ділянці.

Загроза впливу злочинності в періоди кризи

Президент Бюро Фінансової Інформації Кармелло Барбаґалло зазначив, що теперішня ситуація є особливо складною, що вимагає особливої пильності в тому, щоб уникнути загроз у сфері фінансових злочинів. За словами очільника ватиканської фінансової розвідки, «в періоди кризи злочинність знаходить способи для того, щоб проникати в економічні системи, встановлюючи контакти з найслабшими її суб’єктами», пропонуючи товари й послуги з підозрілими формами розрахунків, зокрема, готівкових. Це вимагає більшої, як зазвичай, пильності. Він підкреслив, що діюче ватиканське законодавство в цій сфері відповідає світовим стандартам і постійно розвивається, про що свідчить, наприклад, нещодавнє прийняття єдиного кодексу про публічні закупівлі.

Рішучі кроки вперед

Віце-директор Бюро Фінансової Інформації стверджує, що «законодавство розвивається кожного року, оскільки рахується не лише із загальноєвропейськими параметрами, але й особливістю юрисдикції». За його словами, Святий Престол зробив навіть деякі безпрецедентні кроки, які включають, зокрема, обов’язок держслужбовців повідомляти Бюро Фінансової Інформації про підозрілі операції.

Пристосування до міжнародних параметрів

Аніта Тітоманліо з юридичного бюро Державного Секретаріату вказала на те, що Святий Престол останніми роками вирішив приєднатися до відповідних міжнародних конвенцій та впровадити їх у життя, пристосовуючи свою діяльність до міжнародних параметрів прозорості та контролю. «Очевидно, завжди в пошані до особливостей Святого Престолу й Держави-Міста Ватикану, не забуваючи про це, що головним джерелом нашого правопорядку є канонічне право», – підкреслила вона.

Співпраця з правоохоронцями

В такого роду діяльності фундаментальним є внесок Ватиканської Жандармерії. Фабіо Віньялі, що очолює відділ економічно-фінансової поліції, вказав на те, що «явища відмивання грошей та фінансування тероризму мають такі характеристики, щодо яких дуже важко визначити й знайти докази, встановити зв’язок з винуватцями». «Отож, це поставило нас у становище нового виклику. Однак, мушу сказати, – ствердив він, – що діюче законодавство надає нам додаткові й переконливіші в порівнянні з минулим засоби».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *