Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

На Львівщині створили заповідник «Древній Звенигород».

Львівська обласна рада створила комунальний заклад «Адміністрація історико-культурного заповідника «Древній Звенигород». Таке рішення обласні депутати підтримали на сесії 18 червня.

Фото: Ігор Мартинів/www.facebook.com/drevnij.zvenyhorod

«Древній Звенигород» – це перший в Україні історико-культурний парк на території пам’ятки археології. Створення заповідника означає отримання кращого захисту та нових можливостей у збереженні й управлінні пам’яткою.

“Про ідею створення заповідника у Звенигороді говорили ще з 1980-х років. Однак реальною до втілення вона стала саме зараз. Нагадаємо, 2018 року в селі Звенигород поблизу Львова, стартував проєкт з впорядкування території пам’ятки археології національного значення – літописного міста Звенигород. У рамках програми секторальної бюджетної підтримки ЄС на це виділять близько 12 млн грн. Однак це лише перший крок, що допоможе зберегти унікальну пам’ятку археології. В Україні єдиним інструментом управління територіями, що мають статус пам’ятки національного значення на сьогодні є заповідники. Наявність заповідника дозволить підтримати стан парку, а також розвивати туристичний, науковий та науково-просвітницький напрямок на базі пам’ятки археології”, – зазначають на fb-ст орінці Історико-культурного парку “Древній Звенигород”.

Читайте також: Звенигородом XIІ-XIII ст. можна буде «прогулятися» віртуально.

Окрім створення заповідника у Звенигороді, обласні депутати своїм рішенням створили комунальний заклад Львівської обласної ради «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я».

Фото: wikiwand.com

Стільське Горбогір’я – це регіональний ландшафтний парк, об’єкт природно-заповідного фонду Львівської області, розташований у межах Миколаївського, Пустомитівського, Перемишлянського районів Львівської області, неподалік від міста Миколаїв. Його площа становить 8909,9 га.

«Створення спеціальної адміністрації забезпечить повноцінне функціонування парку в напрямках збереження та відновлення цінних і типових природних та історико-культурних комплексів та об’єктів; створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах; запровадження системи заходів з екологічної освіти і виховання як мешканців регіону, так і відвідувачів заповідного об’єкта» – переконані депутати.

Також облрада підтримала створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. Т.Шевченка» в межах Мостиської міської ради площею 1,9273 га.

Фото: loda.gov.ua

Таке рішення ухвалили задля збереження міського парку, який сформовано в центральній частині міста приблизно у середині ХХ століття, підтримання екологічного балансу регіону, а також для розвитку рекреації в місті.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *