Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

«
»

Генеральний настоятель Василіянського Чину та Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ взяли участь у онлайн-зустрічі Вищих настоятелів

Дві онлайн-зустрічі цього тижня, у яких брали участь вищі настоятелі та синкели у справах монашества, стали нагодою обговорити важливі питання для богопосвячених осіб у Церкві.

Впродовж цього тижня Патріарша Комісія у справах монашества провела дві zoom-зустрічі: з Вищими настоятелями інститутів богопосвяченого життя УГКЦ, – 17 червня 2020, та зі Синкелами у справах монашества УГКЦ, – 19 червня 2020. Присутніми були Вищі настоятелів і синкели не лише з України, а також з – Митрополії УГКЦ в Польщі та з Екзархату УГКЦ в Італії.

Серед завдань Комісії важливими пунктами вважається: Сприяння початковій і постійній формації богопосвячених осіб та організація вишколу для настоятелів, вихователів, економів, духівників і сповідників та Співпраця з відповідальними за богопосвячене життя в архієпархіях, єпархіях та екзархатах УГКЦ, – зазначається на сайті Комісії.

Відповідаючи на поставлені завдання Комісія щороку неодноразово організовує для всіх Вищих настоятелів УГКЦ та Синкелів у справах монашества конференції, формаційні семінари, тренінги і т. д. для обговорення актуальних тем, збору, вивчення і дослідження інформації з питань, що стосуються стану богопосвяченого життя в УГКЦ, забезпечення виконання декретів і вказівок Глави УГКЦ та рішень i законів Синоду єпископів УГКЦ і т. д.

Остання зустріч з Вищими настоятелями мала тему: «Якщо сіль звітріє, чим зробиш її солоною?». Доповідач о. Олексій Бределєв, Головний настоятель Товариства Ісусового в Україні. Незважаючи на час пандемії і труднощі з цим пов’язані, богопосвячені особи УГКЦ покликані бути цією сіллю землі спільнотово і кожний зокрема, а настоятелі цьому сприяють, створюючи атмосферу довіри, поваги, підтримки; додаючи відваги і уприсутнюючи любляче обличчя Бога в своїх спільнотах.

Зустріч з Синкелами мала тему: «Основні завдання Синкела у справах мошаства». Доповідав о. Віктор Квасній, ЧСВВ, докторант канонічного права, член Патріаршої Комісії у справах монашества. Спільнота Синкелів поповнилася новими членами зокрема в Луцькому, Донецькому екзархаті, Паризькій єпархії, екзархаті в Італії – вітаємо нових синкелів та відповідальних за чернецтво. Завдання синкела у справах монашества є нелегкими, так як знаходяться між «диханням Святого Духа», його дарами, що проявляються у формі покликань до чернечих інститутів, появи нових форм богопосвяченого життя, нових видів діяльності інституів богопосвяченого життя, нових форм аскези і т. д., та інституційним й ієрархічним устроєм Церкви, яка, в особах ієрархів та їх представників, розпізнає і потверджує ці дари, здійснює завдання пастирське, вчительське і навіть «лікарське», коли раптом хтось звернув з дороги, йдучи за Христом.

Отець Віктор лаконічно і систематизовано представив завдання синкелів які випливають з норм канонічного права, а також ті які Синкели представляючи Єпархіяльного Єпископа, як батька і пастиря, виконують піклуючись про чернечі спільноти, окремих ченців та про перебуваня і служіння їх, їхніх спільнот в єпархії.

Обидві групи, другу частину зустрічі присвятили обговоренню «Положення про Єпархіяльну Раду настоятелів інститутів богопосвяченого життя». Створення такої Ради є рішенням Синоду Єпископів УГКЦ 2019 року і покликана вона поглибити сопричастя між чернецтвом та представниками інших станів в єпархіях, зміцнити взаємопізнання та співпрацю. Комісія серед завдань має обов’язок допомагати у випрацювані документів для Глави Церкви, Синоду єпископів і Патріаршої курії УГКЦ з питань які відносяться до її відомства (Статут Комісії).

Отож, проект цього Положення був розроблений членами комісії і вже пройшов 5 редакцій. На даний момент готується подання проекту Положення в Канонічний відділ УГКЦ, опісля на Синод Єпископів УГКЦ.

Члени Комісії у справах монашества на чолі з вл. Михаїлом Бубнієм, ЗНІ, щиро дякують всім за плідні і цікаві дискусії і за співпрацю.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *