Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Карітас Івано-Франківської архиєпархії запрошує до діалогу «Депортація і переселення: як не загубити свою ідентичність»

У четвер, 25 червня, о 18:00 Карітас Івано-Франківськ організовує онлайн-зустріч «Хроніки депортації лемків». Це друга зустріч у рамках серії діалогів «Депортація і переселення: як не загубити свою ідентичність». Захід відбудеться на платформі Zoom.

У діалозі візьмуть участь Олександр Венгрінович, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина», та Степан Криницький, голова Івано-Франківської організації лемків.

«Минуле ставить перед сучасним поколінням завдання – подолати психологічні наслідки тих подій, учасниками яких ми не були – репресії, депортації, переселення. Однак і зараз ми стали учасниками та свідками травматичних подій – це війна на сході України і як наслідок – вимушене переселення, яке торкнулося більш ніж одного мільйона родин.

Як не втратити себе, не загубити національну ідентичність? Розглянемо на досвіді переселення минулих поколінь», – кажуть організатори зустрічі.

Щоб взяти участь у заході та отримати доступ для входу, потрібно зареєструватися: https://forms.gle/UtwGcqFjaX6opGEh9

Історична довідка: Лемки – це етнографічна група українців, що мешкає або походить із Лемківщини (Лемковини), розташованої в карпатських Бескидах на території сучасних Польщі та Словаччини.

Внаслідок обміну населенням між комуністичною Польщею та Радянською Україною, проведеним у 1944-1946 роках дві третіх населення лемків (близько дев’яность п’яти тисяч осіб) із ПНР було переселено на територію УРСР, а інших (приблизно тридцять-сорок тисяч) під час операції «Вісла» (1947) – на північно-західні землі Польщі. Відтоді значна частина лемків живе в різних регіонах України, а на історичній Лемковині залишилися здебільшого лемки Словаччини та Закарпаття. Багато лемківських сіл на території Польщі залишилися покинутими.

Серію діалогів організовуютьу рамках проєкту «Долаючи розломи у громадах, що постраждали від конфлікту: від зцілення до співпраці» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Карітасу Німеччини.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *