Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

У Дрогобичі вшанували пам’ять жертв комуністичного терору

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У Дрогобичі цього дня вшанували пам’ять жертв комуністичного терору, серед яких мученицьку смерть прийняли Блаженні Дрогобицькі священомученики Йоаким, Віталій і Северіян.

Скорботний захід відбувся традиційно на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській», який розташований біля Дрогобицького монастиря св. Петра і Павла.

Скорботну панахиду відслужили ієромонахи Дрогобицького монастиря та інші душпастирі міста на чолі з владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Звертаючись з промовою до учасників скорботного дійства, владика Григорій наголосив, що знищували тих, які могли вести за собою народ і становили найбільшу загрозу, бо могли «збудити» націю до бою за свою мову, культуру та країну.

Завершився захід покладанням квітів та лампадок до пам’ятного хреста.

Довідка: З кінця червня 1941 року у 26 внутрішніх в’язницях Західної України КГБ масово знищувало українців. За період з 22 по 29 червня і до початку липня 1941 року, було розстріляно і закатовано близько 24 000 осіб.

У Дрогобичі на території внутрішньої тюрми-катівні НКВД-НКГБ та в тюремних камерах з 22 до 29 червня 1941 року червоні кати стратили понад 1200 українців.

Під час розкопок 1989-1990 рр. на території колишньої тюрми-катівні з 4 неглибоких ям було ексгумовано 486 тлінних решток жертв комуністичного терору 1939-1941 років не воєнного часу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *