Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

«
»

Держдепартамент США закликав Білорусь поважати громадянські права

Влада Білорусі відчуває збільшення міжнародного тиск у зв’язку з затриманнями, щонайменше, 14 журналістів, троє з яких були звинувачені за репортажі з протестних акцій проти правління Олександра Лукашенка минулого тижня.

Десятки судових засідань, включно з близько 50-ма у Мінську, відбулися 22 червня у справах про участь у протестній акції "ланцюг солідарності". Більшість затриманих були звинувачені в участі в "несанкціонованій маніфестації" або "непокорі поліції".

Деякі із затриманих вже постали перед судом – серед них журналісти, які висвітлювали громадянські акції 19 і 20 червня на підтримку незалежних і опозиційних кандидатів у президенти Білорусі.

Медіакорпорація Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода отримала електронного листа Державного департаменту США, в якому міститься заклик до уряду Білорусі поважати права людини, демократичні норми і виконувати зобов’язання, взяті на себе в якості учасника ОБСЄ (Організації з безпеки і співпраці в Європі). Ці зобов’язання включають в себе забезпечення вільних і справедливих виборів.

"Вільні та справедливі вибори – це щось більше, ніж події, які відбуваються власне в день голосування. Ми закликаємо уряд Білорусі забезпечити рівні умови для всіх, хто бажає взяти участь у виборах, включно з реєстрацією кандидатів, доступом до ЗМІ та іншими аспектами кампанії", йдеться в листі Держдепартаменту США, адресованому білоруській владі.

"Повага до фундаментальних свобод, включно із свободою мирних зібрань, свободою слова і свободою асоціацій, має вирішальне значення для зміцнення взаємин між США і Білорусю", йдеться в листі Держдепартаменту США ".

Тиск на ЗМІ у Білорусі збігається з наступом Лукашенко на лідерів опозиції у країні. Заарештовано головних потенційних кандидатів, і це, як вважають спостерігачі, стало найбільшим викликом Олександру Лукашенко за весь період його правління.

Білоруська Асоціація журналістів і 40 засобів масової інформації, що діють в Білорусі 23 червня випустили спільну заяву з вимогою припинити "переслідування журналістів". У заяві міститься звинувачення на адресу білоруської влади в застосуванні насильства проти працівників ЗМІ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *