Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

«
»

Президентові Косова Хачиму Тачі висувають обвинувачення у воєнних злочинах

Спеціальна прокуратура в Гаазі, що розслідує події війни в Косові у 1998-99 роках, оголосила про висунення обвинувачень у воєнних злочинах Хашиму Тачі, президентові Косово, який колись був командувачем Армії визволення Косова.

Прокуратура звинувачує Тачі і ще дев’ятьох осіб у причетності до воєнних злочинів та злочинів проти людяності, включно з убивством майже 100 людей і катуваннями та зникненням багатьох інших.

Висунуті обвинувачення має розглянути і затвердити спеціальний суддя.

Спеціальна прокуратура була створена 2016 року за підтримки Європейського Союзу для розгляду звинувачень про злочини, що могли бути скоєні бійцями етнічних албанських формувань Армії визволення Косова у війні проти армії Сербії.

Базована у Нідерландах Спеціальна прокуратура діє за законами Косова, але фінансує її ЄС, а працюють там міжнародні судді та прокурори.

У результаті кривавої війни край Косово, який населений переважно етнічними албанцями домігся, відокремлення від Сербії.

Країни НАТО застосували силу, щоб припинити бойові дії і в Косові досі перебувають міжнародні підрозділи, щоб гарантувати мир.

Сербія та багато інших країн світу досі не визнають незалежність Косово, відкидаючи насильницьку зміну кордонів.

Звинувачення про злочини проти цивільного населення під час війни наприкінці 90-х лунали не лише на адресу сербської армії, але й проти озброєних формувань етнічних албанців у Косові.

“(Висунення обвинувачень) є результатом тривалого розслідування і свідчить про переконаність Спеціальної прокуратури у здатності довести усі підозри”, – сказано в офіційній заяві прокуратури.

Окрім Хашима Тачі обвинувачення висунуті також щодо іншого колишнього командувача Армії визволення Косова, Кадрі Веселі, який був головою парламенту Косова.

Тачі і Веселі заперечують свою причетність до воєнних злочинів.

Прокуратура також заявляє, що Тачі і Веселі “таємно намагалися змінити закон, за яким був створений суд, і чинили інші перешкоди, намагаючись уникнути правосуддя”.

Президент Тачі у середу скасував поїздку до Вашингтона, де він мав брати участь у переговорах з сербськими представниками за посередництва США про нормалізацію відносин Косова і Сербії.

Така нормалізація є однією з передумов для можливого вступу Косова і Сербії до Європейського Союзу та НАТО.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *