Нам варта чытаць творы…

Сёння мы пагаворым…

Нам слід читати твори…

Сьогодні нашою спі…

Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

«
»

Глава УГКЦ про Церкву сьогодні: Церква у посткоронавірусному світі бачить своє місце у людських стосунках

Одною з найбільших ран сучасної людини, – це є рана у стосунках між людьми. Люди повинні глибше усвідомити, що нам потрібно оздоровляти спосіб нашого спілкування. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми Відкрита Церква на Живому ТБ.

Співрозмовником Глави Церкви був Юрій Бутусов, головний редактор сайту «Цензор.нет».

Блаженніший Святослав розповів, що його часто запитують, де є Церква у посткоронавірусному світі. «Я відповідаю: у людських стосунках», – сказав він.

За його словами, нові обставини сьогодні заставляють нас боятися іншої людини. «Я би сказав, – вів далі Предстоятель, – що сьогодні людські стосунки переживають непростий формат трансформації. Ми сьогодні часто живемо у віртуальному світі, через пандемію виходимо в онлайн спілкування. Ми сьогодні часто не розуміємо, наскільки є важливими базові мережеві суспільства, які би допомогли людині знайти своє середовище, де б я почувався комфортно, де би я міг бути собою».

На переконання Блаженнішого Святослава, сьогодні церква і є таким мережевим світом, мережею стосунків. Церква живе певними принципами і одне з її завдань, за словами Папи Франциска, – допомогти людині, лишитися людиною. Не перетворитися на якийсь комп’ютер.

«Тож людські стосунки – це є особливий вимір, – вважає Предстоятель, – де Церква себе по-особливому проявляє. Бо Церква – це є спільнота. Спільність людей, які спілкуються між собою. Змістом церковного буття – скликати людей бути разом. Ми є солідарними, навіть коли треба фізично помогти».

Сьогодні Церква також творить спільноту і у віртуальному просторі. «Один єпископ з Канади днями розповів мені таку історію. Він подзвонив до однієї сім’ї, а вони йому кажуть: Владико, ми не можемо з вами говорити, бо ми є в Церкві. А вони в цей момент брали участь в онлайн трансляції Богослужіння. Це означає, що вони себе відчували сім’єю як домашньою Церквою», – сказав Глава УГКЦ.

На його переконання, Церква сьогодні наново переживає відкриття для себе сім’ї як домашньої церкви. Як тої первинної клітини, де ми вчимося як нам бути разом, як нам будувати стосунки: між чоловіком і жінкою, між батьками і дітьми… Бо це є ті базові стосунки, які завжди творили фундамент суспільства, інших організацій, які сьогодні як інституції терплять дуже поважні кризи.

«Отож залишитися людиною, бути людиною в стосунках з іншою людиною, не боятися її, а вважати її образом і подобою Божою, через яку Бог до мене може промовляти», – підсумував Предстоятель.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *