У Празі померла українська скульпторка та племінниця Миколи Леонтовича

У столиці Чехії 24 червня на 94-му році життя померла Марія Леонтович-Лошак – відома скульпторка, майстриня декоративного мистецтва, племінниця композитора та автора всесвітньовідомого “Щедрика” Миколи Леонтовича.

Марія Леонтович-Лошак упродовж років була активною членкинею української громади, пише Радіо Свобода. У період комуністичного режиму пережила репресії, що стосувалися її родини, зокрема батька Івана Леонтовича – перекладача та стенографіста Центральної Ради.

Вона не зрадила рідної мови і звичаїв. До останніх днів любила наспівувати мелодії українських пісень, зокрема “Щедрика”.

Марія Леонтович-Лошак у 1952 році закінчила Українську студію пластичного мистецтва в Празі, була ученицею відомого скульптора Костя Стаховського, від якого перейняла захоплення анімалістичною пластикою. Навчання продовжила в празькій Академії мистецтв, яку закінчила в 1953 році. Була членкинею об‘єднання чеських образотворчих митців “Манес” і празького об‘єднання жінок-художниць “Феміна”. Співала в празькому українському хорі святого Володимира.

Твори Марії Леонтович-Лошак експонувалися на багатьох виставках, одна з останніх за присутності авторки відкрилася в музеї міста Розтоки біля Праги у 2018 році.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *