Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Владика Володимир Груца: ”Українські новомученики є для нас чудовими прикладами віри”

Бути мучеником – це означає бути свідком. Бо людина сприймає інформацію радше очима, ніж вухами. Усі ми потребуємо свідків. Кращого свідчення, чим подали нам наші новомученики буде важко знайти. Вони є для нас чудовими прикладами віри.

На цьому наголосив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ у своєму відео-блозі на сторінці Архикатедрального собору св. Юра у фейсбуці, 27 червня 2020 року.

“Сьогодні, 27 червня , звершуємо пам’ять наших українських новомучеників. В цей день наша пам’ять лине у 2001 рік, коли до Львова вступила нога Римського Архиєрея  – Папи Йоана Павла ІІ.  Бо саме в цей день, у 2001 році,  він проголосив наших новомученників блаженними на чолі з Миколаєм Чарнецьким”, – сказав владика Володимир.

Це наші рідні святі люди, зауважив архиєрей, які ходили нашими стежками і жили у своїх родинах.

Наприклад, коли їдемо через Страдч, каже він, то усвідомлюємо, що там жили і служили  Микола Конрад і Володимир Прийма. Вони зазнали мученицької смерті, коли несли людям Бога.  Зокрема, спішили хворій жінці уділити Святі Таїнства. А для безбожників це вважалося великим злочином. 

Уявімо собі, додає владика Володимир, що стежками Львова ходив Миколай Чарнецький. Він сам тоді не усвідомлював, що цілий світ буде про нього знати, а про його мучителів ніхто і не згадає. Проте на його честь будуються храми. До його могили побожні люди протоптали стежки.  У ньому стверджуються слова Псалмопівця: “пам’ять про праведника буде вічна”. 

Архиєрей пригадав слова папи, які він сказав у своїй проповіді: “українські новомученики є представниками невідомих героїв чоловіків і жінок, священників і богопосвяченних людей. Вони є представниками тих, які робили все від них можливе, щоб не зрадити Христовій вірі”. 

За словами владики Володимира, хоч сьогодні нема відкритого переслідування нашої Церкви, ми маємо інший вид мучеництва: піти проти течії суспільства, бути моральною людиною, мати час для інших.

”Так, як  мученик живе коротку мить життя, а вічність проводить біля Бога. Ми прагнемо щасливої вічності і просимо наших новомученників про опіку на дорозі до неї”, – додав на завершення архиєрей. 

velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *