У Зарваниці вшанували пам’ять владики Михайла Сабриги

29 червня виповнилося 14 років з дня відходу до вічності блаженної пам’яті владики Михайла Сабриги, єпарха Тернопільського.

У цей день у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася заупокійна Свята Літургія, яку очолив сотрудник МДЦ о. Ярослав Новіцький спільно з  адміністратором МДЦ «Зарваниця» о. Ігорем Засійбідою та сотрудником о. Зеновієм Пахолком. Відтак священники відслужили панахиду на місці поховання владики Михайла, у криптах дзвіниці Марійського духовного центру.

Преосвященний владика Михайло Сабрига народився 22 листопада 1940 року у с. Бортків Золочівського району Львівської області.

24 лютого 1974 року отримав священничі свячення з рук митрополита Володимира Стернюка, а 11 жовтня 1986 року,  у час підпілля, таємно відбулася єпископська хіротонія. З виходом УГКЦ із підпілля владика Михайло став єпископом-помічником Львівської архиєпархії.

З січня 1990 року він служив у Тернополі. У 1992 на Синоді Єпископів УГКЦ було ухвалено створити Тернопільську єпархію, а владику Михаїла призначили її екзархом. У 1993 році була створена Тернопільсько-Зборівська єпархія і владику Михайла було номіновано її єпархом.

Помер блаженної пам’яті владика Михайло Сабрига 29 червня 2006 року на 66-му році життя.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://zarvanytsya.org

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *