Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

В Одесі урочисто відзначили День Військово-морських сил України.

У першу неділю липня в Україні відзначають День Військово-Морських Сил ЗС України. Через карантинні заходи усі масові святкування відмінили, втім, урочистості все ж відбулися.
Привітати військових моряків з професійним святом прибули Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил України Володимир Зеленський, Міністр оборони України Андрій Таран, Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, командувачі видів Збройних сил України та інші почесні гості.
Урочистості заходи традиційно розпочали з ритуалу підняття Військово-Морського прапора та прапорів розцвічування.
До присутніх звернувся Президент України Володимир Зеленський: "Вся країна вітає з професійним святом вартових морських рубежів нашої Батьківщини – сміливих та незламних людей, які і вдень, і вночі стоять на захисті півдня України, тих, хто цитуючи марш Військово-морських сил «стане грудьми за Чорне море, за наш чудовий і чарівний Крим". Це наші українські військові моряки».
Глава держави подякував військовим морякам за службу та оголосив хвилину мовчання в пам’ять про тих, хто захищав Україну ціною власного життя.
Продовжуючи виступ, Володимир Зеленський зазначив, що роль українського військового флоту для обороноздатності нашої держави неможливо переоцінити: "Я зроблю все, щоб український флот був взірцем потужності, сучасності та став справжньою гордістю України. Щоб ми були морською державою не в далеких спогадах минулого, а в реальному сьогоденні та найближчому майбутньому, а місто Одеса стало не лише морською столицею, а мозком, серцем і душею всіх Військово-морських сил."
Президент повідомив, що наразі триває активна розбудова військово-морських баз та навчальних закладів, облаштування місць постійної дислокації бойових частин ВМС, розвиток об’єктів національного флоту, відновлення, модернізація та надходження нового озброєння та військової техніки.
Він зазначив: "Надважливими є державні випробовування українського ракетного комплексу "Нептун". Його прийняття на озброєння зробить нас сильним гравцем у акваторії Чорного й Азовського морів. Також у наших найближчих планах — отримання катерів "Айленд" і "Марк VI" в межах військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки".
Глава держави подякував міжнародним партнерам за постійну підтримку України та зауважив, що одним з головних завдань української держави є соціальне забезпечення військових моряків і членів їхніх родин: " Найголовніше, про кого ми завжди повинні пам’ятати та піклуватися, — це люди. Це наші військові моряки, їхні родини, гідне матеріальне та соціальне забезпечення для них. Це — завдання номер один, і сьогодні українські моряки отримають понад 70 квартир. Серед них моряки з Криму, які у 2014 році не зрадили Україні."
Президент України вручив державні нагороди військовослужбовцям Військово-морських сил за особисту мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання військового обов’язку та з нагоди Дня українського військового флоту. Президент нагадав, що рік тому в День ВМС він також був у Одесі, і поруч з ним перебували родини українських військових моряків, які на той час були в російському полоні. Глава держави зауважив, що Україні повернуті буксир "Яни Капу", катери "Нікополь" і "Бердянськ", а в Краматорську та Слов’янську гордо майорить синьо-жовтий прапор.
"Все це дає мені потужний заряд сили та віри в те, що все у нас обов’язково вдасться! Ми повернемо всіх наших людей, повернемо всі наші території, повернемо віру в правду і справедливість. Ми повернемо мирну, єдину й неподільну, могутню та непереможну Україну!" – зазначив Володимир Зеленський.
Також під час мітингу відбувся телеміст із визволеним 6 років тому містом Краматорськ, після чого Президент України разом з МО та Головнокомандувачем вийшли в море на борту флагмана ВМС фрегата "Гетьман Сагайдачний".
В акваторії Одеської затоки на честь загиблих моряків на воду поклали вінки і квіти.
Далі, на зовнішньому рейді, відбулось проходження військових кораблів з виконанням показових елементів тактичних навчань. До них було залучалучено бойові одиниці морської авіації, військові кораблі, патрульні катери ВМС та катери Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *