Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #досутпно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над молитвою слухання, зокрема слухання Божого слова за допомогою читання Святого Письма.

Пророк Ілля – вчитель молитви слухання

Дорогі в Христі брати і сестри! Дорогі наші слухачі!

В сьогоднішніх роздумах я б хотів запросити Вас відкрити для себе ще один спосіб молитви – молитву слухання. Учителем молитви слухання для нас може бути пророк Ілля. Ми знаємо, що коли Він хотів почути Боже слово, яке потім був покликаний передати Божому народові, Він намагався відкрити своє духовне вухо і спостерігати, слухати, яким чином Господь Бог йому об’явиться і промовить. Каже, він вийшов на гору Карамель і в печері чекав Бога. І ось бачить – великий буревій. Але не в буревії Господь. Потім грім, блискавка, вогонь. Але не тут є Господь. Аж раптом – подув легесенького вітерця. Зрозумівши, що у ньому є Господь, Ілля впав на своє обличчя (пор. 1 Цар. 19, 11-13).

Думаю, кожному з нас важливо навчитися так слухати.

Молитва зі Святим Письмом – один із видів молитви слухання

Апостол Павло каже, що віра приходить від слухання. І тому настільки, наскільки глибоко ми вміємо слухати, почути Боже Слово, залежить зрілість нашої особистої віри в Бога. Таким способом або одним із важливих видів молитви слухання є молитва зі Святим Письмом. Часом таку молитву ми називаємо духовним читанням чи молитовним читанням Святого Письма. Як це слід робити? Є кілька дуже простих, але важливих способів такої молитви-слухання, слухання Божого Слова, молитви зі Святим Письмом.

Найперше, на початку такої молитви потрібно підібрати той чи інший уривок зі Святого Письма, зокрема Євангелій. Наша Церква опрацювала посібники, схеми щоденного читання Святого Письма, якими можна скористатися, щоб вибрати відповідний уривок для читання.

Перебування в тиші перед початком читання

Перед тим, як відкрити Боже Слово, намагайтеся, найперше, перебувати в тиші. Подібно, як пророк Ілля, який зійшов у печеру і відкрив своє вухо, щоби слухати. Увійдіть у той особистий стосунок з Господом Богом і будьте готові, що Він зараз до вас буде говорити. Усвідомте, що текст Святого Письма – це Боже слово, скероване в тій хвилині особисто до вас, як лист любові, який тільки ви маєте право відкрити і тільки ви можете його до кінця зрозуміти.

Момент слухання. Прочитання уривка три рази

Починаючи читати Святе Письмо, прочитайте спочатку текст, який ви обрали для читання, і намагайтеся відчути, що вас у цьому уривку найбільше торкнуло. Поставте собі запитання: «Що мене найбільше вразило у цих словах, які я щойно прочитав?» Ми багато раз читаємо одні й ті самі слова, але різні моменти, вислови, фрази торкають нас в різні хвилини нашого з вами життя. Тож перше питання: «Що мене найбільше вразило в уривку, який я щойно прочитав?» Намагайтеся це відчути, зрозуміти.

Друге питання, яке потрібно собі поставити, читаючи другий раз цей уривок: «А що Бог мені хоче цієї фразою сказати?» Бо те, що саме ці слова нас вразили сьогодні у нових обставинах, переживаннях, означає, що саме цими словами Господь Бог в тій хвилині до нас промовляє. Намагайтеся хоча б миттєво над цим замислитися: «Що Бог мені хоче цим словом сьогодні сказати?»

Тоді ще раз перечитайте вибраний уривок і запитайте себе: «Добре, ось Бог промовив, а що я Йому маю на це відповісти? Якою буде моя відповідь на почуте?» Бо Бог промовляє. слово Боже є живе і діяльне, і очікує від нас відповіді. Чи готові ми відповісти? Як? Часом Боже слово до нас може бути словом певного збудження, словом, яке заставляє нас прокинутися, можливо, передумати все те, що ми дотепер уявляли, розуміли або відчували. Як ми відповідатимемо на Боже слово?

Момент споглядання

Наступний, четвертий, момент, – це момент споглядання. Намагайтеся відчути, зрозуміти, Ким є той Бог, Який до нас промовляє, промовив, запросив до відповіді.

Слухати=слухатися. Втілення почутого в життя

А на завершення цієї молитви, подумайте, що тепер конкретного будемо робити, як ми будемо жити. Завершивши читання Святого Письма , як своїми щоденними вчинками ми будемо втілювати те, що Бог до нас промовив, те, що ми почули, зрозуміли. Наша дія втілення Божого Слова в нашому житті завжди є кінцевим етапом слухання. Тому що слухати означає теж і слухатися. Якщо ми слухаємо, а потім не слухаємося, то апостол Яків говорить про такого чоловіка як про людину, яка дивиться в дзеркало і своє обличчя розглядає, і як тільки відійде, вже забуває, яким воно є. А той, хто слухає Боже слово і виконує його, той не забуде Божого слова, воно в ньому не пропаде, а дасть свій плід.

Вчімося слухати! Вчімося слухати Бога і слухатися Його, тобто бути покірними у вірі почутому, прийнятому Божому слову так, як це свого часу зробила Пречиста Діва Марія. Вона може бути для нас учителькою слухання Божого слова, учителькою виношування його у своєму серці і учителькою втілення, воплочення Божого слова в нашому особистому житті.

Нехай Дух Святий поможе нам жити Божим словом і втілювати його у нашому конкретному, щоденному житті!

+ Святослав

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *