Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

«
»

Відпуст у херсонському монастирі св. Володимира Великого

У неділю 26 липня 2020 р. Б. отці Василіяни з м. Херсона урочисто святкували храмовий празник на честь св. Володимира Великого.

Божественну Літургію очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ. Співслужили з ним: о. Іван Логай, ЧСВВ, місцевий настоятель і парох, о. Доротей Стиранець, ЧСВВ, о. Андрій Драган, ЧСВВ, ігумен монастиря в Лаврові, о. Теоктист Міщук, ЧСВВ, з місцевого монастиря, о. Віталій Попадюк, ЧСВВ, директор видавництва «Місіонер», о. Богдан з с. Чорнобаївка, о. Олександр з м. Берислава, о. Микола з с. Тарасівка, о. Йосиф (Воплоченого Слова) з м. Скадовська, о. Артем з м. Херсона. На відпуст зійшлися численні парафіяни, особливо діти, молодь, більшість з яких були одягнені у вишиванки. Вартує зазначити, що серед гостей прибула на празник група молоді з християнського табору на острові Джарилгач, який вміло організовує в літній період кожного року бр. Августин Векляк, ЧСВВ, разом з аніматорами.

Проповідь виголосив о. Доротей, який був на служінні в Херсоні протягом тривалого часу (майже 20 років), практично від самих початків заснування монастиря. У своєму слові проповідник наголосив на важливості Хрещення, через яке Господь кардинально перемінює людське життя. Також о. Доротей поділився з вірними історією свого монашого покликання, у якій розповів, що був хрещений вже у пізньому віці 20 років, оскільки походить зі Сходу України (Донеччини), де Слово Боже ще не було вдосталь засіяне, християнське життя не практикувалось належним чином. І власне через Хрещення отець відчув поклик Божий наслідувати Христа, і так вступив до монастиря. А ще промовець пригадав людям про початки діяльності перших василіян-місіонерів у Херсоні. Це були нелегкі часи. Доводилося терпіти постійні труднощі та невигоди. Дерев’яну церкву почали будувати практично на сміттєзвалищі. Тепер тут величава світла святиня і прекрасний монастир на доглянутій території. Ось таку переміну вчинив Господь за допомогою жертовного труду місіонерів.

Особливої уваги та подяки заслуговує місцевий церковний хор, який зорганізував і далі майстерно провадить о. Климентій Шувар, ЧСВВ, з місцевого монастиря. Хористи молитовно співали справді від серця, так що брало за душу усіх присутніх. Наприкінці Літургії о. Протоігумен привітав усіх з празником і повідомив про нові призначення у цьому монастирі.

Закінчилось усе святковим водосвяттям на монастирському подвір’ї та освіжаючим покропленням вірних свяченою водою. Раділи небеса та людські серця, наповнившись Божою ласкою та щирою любов’ю.

Повідомив о. Віталій Попадюк, ЧСВВ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *