Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

Human Rights Watch: У Білорусі йде розправа над активістами і журналістами

Влада Білорусі незаконно заарештовує журналістів, блогерів та політичних активістів напередодні президентських виборів, які пройдуть у країні 9 серпня, і висуває звинувачення проти двох потенційних кандидатів на пост президента. Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW).

Правозахисники стурбовані арештами і порушеннями прав на свободу вираження думок і зборів в Білорусі. Створюється враження, що мета багатьох арештів – протримати затриманих в ув’язненні, щонайменше, до кінця виборів.

«Білоруська влада використовує непереконливі приводи, щоб змусити замовкнути журналістів і критиків, що … має згубні наслідки для громадянських прав у період виборів, – сказав Х’ю Вільямсон, директор HRW по Європі і Центральній Азії, – Міжнародне співтовариство не повинно ігнорувати такі серйозні порушення прав людини».

У HRW вважають, що білоруська влада повинна поважати свободу слова і зібрань. Відповідно до міжнародного права, Білорусь зобов’язана не перешкоджати журналістам виконувати свою роботу, в тому числі – повідомляти про несанкціоновані акції протесту. Відповідно до міжнародних норм все люди мають право брати участь у мирних зібраннях, такі збори повинні вважатися законними, і нікого не повинні карати за участь у мирній акції протесту, навіть якщо влада вважає її незаконною. Журналістам має бути дозволено висвітлювати ці події без надмірного втручання в їх роботу співробітників поліції.

HRW закликає Європейський Союз, Організацію Об’єднаних Націй та інші міжнародні органи уважно стежити за розвитком подій у Білорусі та бути готовими оголосити про зловживання напередодні і після голосування.

«Під час виборів уряд має неухильно поважати політичні права, включаючи свободу вираження думок і зборів, – сказав Вільямсон, – На жаль, в Білорусі цього не сталося. Лідери Білорусі повинні знати, що міжнародне співтовариство зважить на це».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *