Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Бої за Довжанський. Прикордонники вшановують пам’ять загиблих улітку 2014-го побратимів

Найтрагічнішими і найболючішими для прикордонного відомства залишаються події, що відбулися у липні-серпні 2014 року.

Тоді в тяжких боях загинуло 25 прикордонників.

Сьогодні військовослужбовці Держприкордонслужби схиляють голови перед пам’яттю загиблих побратимів – Олега Кислицького, Віктора Діхтієвського та Віталія Птіцина.

6 років тому прикордонні підрозділи та пункти пропуску на Луганщині та Донеччині щодня піддавалися безперервним обстрілам та атакам терористів. Контроль над кордоном намагалось повернути створене для цього угруповання «Кордон», яке мало контролювати напрямок населених пунктів Бірюкове-Довжанське-Свердловськ. Проте майже всі шляхи до Бірюкового та пункту пропуску «Довжанський» захопили терористи. Прибувши на місце через одну вільну дорогу, яка залишилась на той момент, прикордонники опинилися в оточенні.

Противник обстрілював позиції із гранатометів, а потім із мінометів, важкої артилерії та «градів». Більшість обстрілів здійснювалася із території Росії. Проте прикордонники спільно з десантниками увійшли у пункт пропуску «Довжанський» та обороняли кордон, доки це було можливо.

Під час цих боїв воїни боронили позиції 22 нескінченні дні – дні тяжкої облоги та запеклих боїв, а прорив з оточення тривав три довгі тяжкі дні.

Сержант Кислицький Олег Володимирович загинув під час організованого прориву з оточення «Довжанського котла» на з'єднання з основними силами після 22-денної героїчної оборони державного кордону під постійними масованими обстрілами з боку РФ. Під час прориву колона потрапила під обстріл. Машина, на якій він їхав, була розбита вщент. У певних джерелах місцем смерті зазначається Довжанське. Довгий час він вважався зниклим безвісти. Похований 21 жовтня 2015 року в рідному селі на Одещині.

Старший прапорщик Діхтієвський Віктор Миколайович загинув під час обстрілу бойовиками колони, яка виходила з «Довжанського котла» – його здогнали кілька осколків, надано медичну допомогу, помер на руках товаришів. Вдома лишилася донька.

Курсант навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби Птіцин Віталій Ігорович загинув від «градів» терористів, які розстріляли українську колону за 3 км на південний-захід від села Єсаулівка Антрацитівського району, що виходила із Дякового. Віталій знаходився в «Уралі».

Прикордонники Олег Кислицький, Віктор Діхтієвський та Віталій Птіцин мужньо та самовіддано, до останнього подиху боронили рідну землю. Вічна пам'ять загиблим героям-прикордонникам, що залишаться навіки у наших серцях!

В органах Держприкордонслужби, меморіальних комплексах, на могилах та ритуальних майданчиках пам'ять героїв вшанували родичі, побратими, небайдужі українці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *