Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

«
»

На Ясній горі в Гошеві відбулася онлайн-проща з нагоди вшанування чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

5 серпня на Ясній горі в Гошеві, що на Івано-Франківщині, відбулися урочистості з нагоди вшанування свята Пресвятої Богородиці, прославленої в чудотворній іконі. Цьогорічні святкування пройшли в режимі онлайн.

Онлайн-проща розпочалася 4 серпня Хресною дорогою Господа нашого Ісуса Христа з Пресвятою Богородицею, яку провів о. Анастасій Кабаль, ЧСВВ.

У день празника урочисту Божественну Святу Літургію очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, у співслужінні із протоігуменом Провінції святого Миколая о. Франциском Ониськом, ЧСВВ, та священниками, які прибули з інших василіанських монастирів в Україні та парафій.

Ігумен василіанського монастиря на Ясній горі в Гошеві о. Мар’ян Гробельний, ЧСВВ, після Святої Літургії, висловив вдячність тим, хто взяв участь у прощі, а також тим, хто доєднався в режимі онлайн.

«Ясна гора в Гошеві особливу благодать одержала тоді, коли 283 роки тому сюди перенесли чудотворну ікону Матері Божої. Тут почалися чуда. Сюди почали приходити чисельні паломники, потік яких ніколи не припинявся. Ясна гора має своє сяйво, і це сяйво – Божі ласки, котрі для нас випросила Пресвята Богородиця, що прославилася в чудотворній іконі. Всім вам дякую за спільну молитву, усім, хто єднається з нами в онлайн-трансляції. Ми про всіх вас пам’ятаємо, молимося, ми разом з вами йдемо в ті важкі часи, але в нас є вірна Заступниця, Покровителька і Провідниця до Царства Божого», – наголосив о. Мар’ян.

Пригадаємо, що 5 серпня – особливий день для усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви, адже саме 5 серпня було об’явлення Матері Божої в Римі й там збудовано першу Марійську базиліку. У цей день 1737 року Гошівську ікону Божої Матері перенесено до монастиря.

У 2009 році Папа Римський Бенедикт XVI благословив та освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони Божої Матері, і 5 серпня Апостольська столиця надала Гошівському монастирю декрет про оголошення його базилікою та приєднання до духовної єдності з усіма Марійськими святинями Католицької Церкви в усьому світі. На Успення Пресвятої Богородиці, 28 серпня, на Ясній горі відбулося коронування ікони Богородиці.

Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля Гошівської ікони Матері Божої з думкою про зцілення душі й тіла, із проханням про заступництво Богородиці з надією та вірою.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://osbm-hoshiv.in.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *