Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Юрисдикція Католицьких Патріархів Сходу охоплює Аравійський півострів

Юрисдикція Католицьких Патріархів Сходу охоплює Аравійський півострів
У Ватикані оприлюднено Рескрипт, в якому йдеться про те, що Святіший Отець, задля духовного добра східних католицьких християн, поширює юрисдикцію Патріархів Східних Католицьких Церков на увесь Аравійський півострів.

о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ – Ватикан

Рескриптом, опублікованим ватиканським прес-центром у четвер, 6 серпня 2020 р., Святіший Отець поширює юрисдикцію Східних Католицьких Патріархів на увесь Аравійський півострів (на Апостольські Вікаріати Північної Аравії та Південної Аравії). Вселенський Архієрей прийняв це рішення на виразне прохання самих Патріархів, дбаючи про духовне добро вірних та беручи до уваги історичні прерогативи юрисдикції Глав Східних Католицьких Патріархатів на тих територіях.

Душпастирська опіка вірних

Душпастирська опіка вірних, над якими Патріархи мають юрисдикцію, буде здійснюватися у погоджені із Апостольськими Вікаріями. Залишаючи цілісними прерогативи Папських Представників, Апостольські Вікарії є представниками Католицької Церкви при політичній владі відповідних країн і до них Східні Католицькі Патріархи звертатимуться у цій сфері.

Вносячи зміни до чинного церковного законодавства, до канону 85 §1 ККСЦ, постановляється, що заснування нових єпархій чи екзархатів Синодом Єпископів одного із Католицьких Патріархатів sui iuris буде попередньо піддане авторизації Апостольської Столиці. Ця зміна норми діятиме впродовж 5-ти років, після чого буде наново взята на розгляд.

Нормативні положення, передбачені Рескриптом від 6 березня 2003 року і потверджені Рескриптом від 8 квітня 2006 року, залишаються чинними для всіх католицьких вірних, що не належать до Патріархальних Церков свого права, присутніх на Аравійському півострові, тобто й надалі залишаються у юрисдикції латинських Апостольських Вікаріїв.

Компетенції на Близькому Сході

Пригадаємо, що в районі Близького Сходу здійснюють свою юрисдикцію два ватиканські відомства: Конгрегація Євангелізації народів у латинських Апостольських Вікаріатах Південної та Північної Аравії та Конгрегація Східних Церков у країнах Перської затоки, для прикладу у Йорданії, Іраку, Ірані, Лівані, Сирії, Палестині, Ізраїлі, Єгипті.

Рескрипт, опублікований сьогоднішньою датою, стосується шести Патріарших Католицьких Церков sui iuris: Олександрійського Патріархату Коптської Католицької Церкви, Антіохійського Патріархату Маронітської Церкви, Антіохійського Патріархату Сирійської Католицької Церкви, Антіохійського Патріархату Мелхітської Греко Католицької Церкви, Вавилонського Патріархату Халдейської Католицької Церкви та Кілікійського Патріархату Вірменської Католицької Церкви.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *