Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

«
»

США вимагають конфіскації нерухомості, придбаної за гроші Коломойського і Боголюбова з Приватбанку

Міністерство юстиції США домагається конфіскації нерухомості на 70 мільйонів доларів, що названа власністю одного з найвпливовіших українських магнатів Ігоря Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова.

У двох поданнях федеральних прокурорів у суді в Маямі йдеться про звинувачення, що мільярдери відмивали у США гроші, привласнені з українського Приватбанку, яким вони володіли до націоналізації.

Український уряд у грудні 2016 року заявив, що вимушений взяти Приватбанк під свій контроль і рятувати його велетенськими фінансовими вливаннями, оскільки банк був під загрозою розвалу з руйнівними наслідками для вкладників та державної фінансової системи, коли там виявили багатомільярдні недостачі.

Американські прокурори посилаються на аудит Національного банку України 2016 року, який визначив, що олігархи під виглядом позик та оплат вивели з Приватбанку понад $5 мільярдів, і що частина тих грошей пройшли через рахунки фіктивних компаній кіпрської філії Приватбанку, а потім були переведені до США.

Ігор Коломойський завжди гучно заперечував звинувачення, але в часи президентства Петра Порошенка він виїхав жити переважно в Ізраїлі, захищаючись від позовів українського уряду у судах в Україні, а також у Великій Британії та США, де від колишніх співвласників Приватбанку вимагають повернути мільярдні суми.

Часопис Washington Post цитує американського адвоката Майкла Саллівана, що його клієнт – «пан Коломойський рішуче відкидає звинувачення, які містяться у поданнях міністерства юстиції».

Після того як президентом став Володимир Зеленський, Ігор Коломойський повернувся до України, але Зеленський був змушений неодноразово відмежовуватись від зв’язків з олігархом, а урядовці і далі наполягали, що Приватбанк повинен залишатися під контролем держави.

Прокурори у США кажуть, що в Маямі два партнери олігархів створили мережу компаній, багато з яких у назвах мали слово "Optima," щоб через них далі відмивати гроші.

Частина сум була використана для придбання нерухомості і підприємств у Луїсвіллі (штат Кентуккі) і в Далласі (штат Техас), які тепер хоче конфіскувати міністерство фінансів.

Міністерство юстиції повідомило, що справу розслідувало ФБР Клівленда, а також податкове відомство та служба охорони кордону.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *