Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

З Білорусі депортували журналістів каналу “Настоящее время”

В п’ятницю спецслужби Білорусі депортували з країни трьох журналістів телеканалу “Настоящее Время” – партнерського проекту “Голосу Америки” та “Радіо Свободи”.

Журналістів Ірину Ромалійську, Івана Гребенюка (громадяни України) та Юрія Баранюка (громадянин Росії) затримали в їхньому готелі, після чого відвезли на допит, де повідомили про депортацію авіарейсом в Одесу та заборону на в’їзд до Білорусі на 10 років.

Згодом Іван Гребенюк у своєму Facebook розповів деталі їхнього затримання:

“Якихось 5 годин тому ти був у готелі «Мінськ», потім був голосний стукіт у двері, потім двері щосили прочинилися і твою кімнату заповнили люди в міліцейській формі і надписами «ОМОН». Далі обшук, мікроавтобус з затемненими вікнами, відділок, допит, натяки і «обнадійливі» обіцянки – «ні, ми вас не будемо катувати..» Через кілька годин літак, Одеса, море…”

Своєю чергою Ірина Ромалійська написала у своєму Facebook, що їх депортували через професійну діяльність – журналісти висвітлювали вибори в Білорусі.

«Наскільки я зрозуміла, приводом (для депортації – ред.) став вчорашній ефір «Настоящего времени». Співробітники, які нас допитували, переповідали мені точки, з яких я включалася», – написала вона.

За попередньою інформацією, офіційною причиною для затримання та депортації стала відсутність журналістської акредитації на роботу в країні. В зв’язку з цим т.в.о. президента “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” Дейзі Сінделар заявила:

«Телеканал «Настоящее время» вчасно подав запит на акредитацію для своїх журналістів перед президентськими виборами, але її їм не надали. Відмова влади вчасно акредитувати наших журналістів – ще один приклад нехтування правами вільної преси та правом громадян Білорусі на інформацію без цензури. Ми обурені затриманням наших журналістів і вимагаємо дотримання владою визнаного в усьому світі права журналістів на виконання своєї професійної діяльності».

«Настоящее время» вже декілька тижнів висвітлює президентські вибори в Білорусі. 6 серпня журналісти каналу провели чотиригодинний спецефір із зірваного мітингу кандидатки в президенти Світлани Тіхановської.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *