Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

ЄС має розглянути введення санкцій проти Лукашенка – МЗС Німеччини

Міністр закордонних справ Німеччини Гейко Маас закликав ЄС розглянути можливість запровадження санкцій проти президента Білорусі Олександра Лукашенка, пише Reuters. Лукашенко оголосив про свою перемогу на виборах в понеділок і ввів жорсткі дії з придушення протестів, що розпочались через невдоволення тим, як пройшли вибори.

Раніше ЄС зняв санкції з Білорусі, після того, як Лукашенко звільнив політичних в‘язнів. «Маємо обговорити, чи це ще в силі з огляду на події останнього тижня та днів», – заявив Маас.

Єврочиновники в понеділок виступили із заявами з осудом насильства проти протестувальників у Білорусі.

«Залякуванню та насильницьким репресіям немає місця в Європі», – наголосила в своїй заяві президент Європейської Комісії Урсула вон дер Лаєн. Вона закликала владу Білорусі вірно порахувати голоси і опублікувати результати виборів.

У спільній заяві віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель та єврокомісар з питань розширення ЄС Олівер Варгеї засудили насильство у Білорусі і скликали владу негайно відпустити всіх затриманих протестувальників.

Європейські чиновники заявили, що продовжать уважно слідкувати за подіями для того, щоб оцінити те, якою має бути відповідь ЄС а також відносини з Білоруссю з огляду на розвиток ситуації. «Лише повага до прав людини, демократії та справедливих виборів гарантуватиме стабільність та суверенітет у Білорусі», – наголосили посадовці.

Колишній голосва Європейської ради Дональд Туск висловив захоплення «мужністю та цілеспрямованістю» народу Білорусі. «Все в Європі та по всьому світові з вами», – заявив він.

Туск наголосив, що Лукашенко «оголосив війну власному народові» і закликав «опублікувати результати вчорашнього голосування, зупинити насильство, відкликати спецслужби і негайно відпустити заарештованих мирних протестувальників».

А от колишній президент Естонії Тоомас Ільвес закликав Європу вжити дій, а не просто висловлювати «глибоке занепокоєння». «Час припинити всю діяльність ЄС в Білорусі, яка не спрямована напряму на допомогу громадянам, – твітує Ільвес, – а також ввести санкції проти режиму Лукашенка».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *