Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

«
»

Державний секретар США: Китай – більш складний супротивник, ніж СРСР

Економічна могутність Китаю робить його в деяких відношеннях більш складним супротивником, ніж Радянський Союз під час «холодної війни», заявив у середу держсекретар США Майк Помпео в ході візиту до Чеської Республіки.

Помпео закликав країни Європи об’єднатися проти Комуністичної партії Китаю (КПК), яка, за його словами, використовує свою економічну міць для поширення впливу в усьому світі.

«Те, що відбувається зараз, – це не «Холодна війна» 2.0, – сказав Помпео, виступаючи в чеському сенаті. – Протидіяти загрозу з боку КПК у деяких вимірах набагато складніше».

«КПК вже вплетена в нашу економіку, в нашу політику, в наші суспільства так тісно, як Радянський Союз ніколи не був», – додав він.

Посилання на «холодну війну» прозвучало після того, як минулого місяця посол Китаю в Лондоні попередив, що Сполучені Штати навмисно розв’язують протистояння з Пекіном напередодні листопадових президентських виборів в США.

Чеська Республіка стала першою країною в турне Помпео, основна мета якого – обговорити з країнами регіону питання кібернетичної та енергетичної безпеки.Помпео привітав зусилля чеської влади з розробки стандартів безпеки для розгортання мереж 5G після того, як урядова наглядова організація попередила про небезпеку використання обладнання китайської компанії Huawei.

У травні Помпео і прем’єр-міністр Чеської Республіки Андрій Бабіш підписали декларацію про безпеку 5G, проте країна не прийняла прямого рішення про заборону технологій Huawei. Її президент Мілош Земан просуває більш тісні зв’язки з Китаєм.

Помпео також високо оцінив рішення голови чеського сенату Мілоша Встрчіла відвідати Тайвань в кінці цього місяця.

Держсекретар зазначив, що деяким країнам в Європі буде потрібно більше часу, щоб усвідомити загрози, проте позитивний імпульс вже є.

«Ситуація змінилася (e Сполучених Штатах), і я бачу, що вона змінилася і тут, в Європі. Захід перемагає, не дозволяйте нікому говорити вам про занепад Заходу », – сказав він.

«Це зажадає зусиль від нас усіх … у Празі, у Польщі, у Португалії. Ми зобов’язані говорити з нашим народом прямо і чітко, без страху. Ми повинні вирішувати складні питання … і ми повинні це робити разом», – підкреслив глава зовнішньополітичного відомства США.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *