Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

«
»

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич закликає Лукашенка «піти, поки не пізно»

Світлана Алексієвич, лауреат Нобелівської премії 2015 року в галузі літератури, заявила, що білоруська «влада оголосила війну своєму народові», і поклала на президента Олександра Лукашенка відповідальність за жорстокі дії білоруської поліції.

В інтерв’ю білоруській службі Радіо Свобода письменниця сказала, що білоруси «абсолютно впевнені» у тому, що президент Олександр Лукашенко програв вибори Світлані Тихановській, хоча Центральна виборча комісія оголосила його переможцем.

«Йди, поки не пізно, поки ти не вкинув народ в жахливу безодню, в безодню громадянської війни! Йди геть! Ніхто не хоче Майдану, ніхто не хоче крові, лише ти хочеш влади. І це твоє бажання влади вимагає крові», – звернулася вона безпосередньо до білоруського керівника.

Найбільше Світлана Алексієвич говорила про своє обурення жорстокістю поліції стосовно мирних демонстрантів.

«Тут майже нелюдська сатанинська лють, з якою у нас діє ОМОН (поліція спеціального призначення). Мені дуже важко повірити, що це білоруський ОМОН. Мені здається, що білоруські хлопці не могли б так бити своїх мам і сестер», – сказала Алексієвич, коментуючи чутки, що в Білорусі задіяні російські сили.

Алексієвич у розмові неодноразово наголошувала на миролюбності білорусів, але зауважила, що суспільство радикалізується.

«Я їм вдячна за те, що вони зберегли нашу гідність. Я просто закохалася у свій народ за останні кілька тижнів. Це зовсім інші люди, в цих людях зовсім інша сила. Раніше у мене було певне розчарування – тепер ні», – сказала вона.

Письменниця закликала білорусів організовуватися і висловила думку, що Світлана Тихановська «зробила, що могла…Тепер вже хай чоловіки вийдуть на перший план».

Світлана Алексієвич сказала, що буде «допомагати усіма силами», але заперечила можливість своєї участі у політичних процесах у Білорусі, пославшись на свою хворобу і заявивши, що їй бракує «фізичних і моральних сил».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *