Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

«
»

В Білорусі кажуть про звільнення понад тисячі затриманих у зв’язку з протестами проти фальсифікації виборів

Представники влади у Білорусі кажуть, що розслідуватимуть звинувачення про жорстокість поліції після того, як там випустили велику групу людей, затриманих під час протестів проти оголошення президента Олександра Лукашенка переможцем на виборах 9 серпня.

У п’ятницю зранку у Мінську люди знову протестували, створюючи живі ланцюги в білоруській столиці, а також надходять повідомлення про страйки працівників державних підприємств.

Голова Ради республіки, вищої палати парламенту Білорусі, Наталія Кочанова сказала, що 13 серпня випустили понад тисячу затриманих, зокрема підлітків.

Влада у Мінську пішла на такий крок після міжнародного обурення, зокрема заяв від чільних посадовців у США та Європи, а також представників ООН та інших організацій з осудом дій білоруської влади.

Агентство Reuters передає, що деякі звільнені увечері у четвер у Мінську були зі слідами побоїв і розповідали, що затриманих тримали у переповнених камерах і жорстоко били.

З Білорусі повідомляють, що у зв’язку з протестами загинули принаймні дві людини, але доступ до інформації та робота журналістів там обмежені.

Після затримань, як вважають, майже 7 тисяч осіб та після поширення через інтернет відеозаписів жорстокого побиття демонстрантів поліцією з Білорусі повідомляють про прояви невдоволення владою на великих державних білоруських підприємствах.

Наталія Кочанова сказала державному білоруському телебаченню, що Лукашенко «почув голос трудових колективів і наказав терміново розібратися із затриманнями».

Заступник міністра внутрішніх справ Білорусі Александр Барсуков напередодні заперечив, що над затриманими знущалися і сказав, що до ранку п’ятниці усі будуть звільнені.

Але білоруський міністр внутрішніх справ Юрій Караєв визнав, що люди могли, як він висловився, постраждати випадково і сказав: «Я беру на себе відповідальність і прошу пробачення за поранення випадкових людей на протестах».

Олександр Лукашенко, який керує в Білорусі вже 26 років, раніше заявляв, що проти його переобрання на ще один президентський термін протестували безробітні та злочинці.

Дивіться також: Публічні дебати у Вашингтоні: чи варто зараз знову перезавантажити відносини з Росією?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *