Нам варта чытаць творы…

Сёння мы пагаворым…

Нам слід читати твори…

Сьогодні нашою спі…

Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

«
»

Чому 75-та річниця капітуляції Японії у Другій світовій – менш помітна, ніж День перемоги у Європі, але не менш значуща?

15 серпня світ відзначає 75-ту річницю капітуляції Японії у Другій світовій війні, цей день також називають День перемоги над Японією, англійською – V-J Day (Victory Over Japan Day, – прим ГА).

У Токіо відбулись масштабні жалобні заходи за участі імператора Нарухіто та прем’єр-міністра Сіндзо Абе. У Великій Британії на церемонії вшанування загиблих також була присутня королівська родина – принц Чарльз із дружиною Каміллою.

Однак, у більшості європейських країн і у США цей день привертає менше уваги, ніж День пам’яті в річницю перемоги над нацистською Німеччиною, який більшість держав відзначають 8 травня. А цього року жалобні заходи ще менш масштабні через пандемію коронавірусу.

15 серпня 1945 року Японія проголосила капітуляцію союзникам, офіційно документ був підписаний 2 вересня 1945 року, що й знаменує закінчення Другої світової війни.

Японія капітулювала після атомних бомбардувань Хіросіми й Нагасакі 3 і 6 серпня, що вбили близько 200 тисяч людей.

Хоча союзники проголосили перемогу над Німеччиною у Європі 8 травня 1945 року, протистояння у Тихому океані тривало. За деякими джерелами, там загалом загинуло понад 30 мільйонів солдатів і цивільних.

У США із V-J Day пов’язана іще одна подія – відомий поцілунок моряка й медсестри на Таймз Сквер у Нью-Йорку після оголошення капітуляції Японії. Герої фото померли.

Дивіться також: Ізраїль та Об’єднані Арабські Емірати за посередництва США підписали угоду про нормалізацію відносин. Відео

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *