Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

«
»

Помпео у Польщі підписав угоду про збільшення присутності американських військ

Державний секретар США Майк Помпео закінчує свій візит до Європи. З 11 по 15 серпня він відвідав Прагу, Любляну, Відень, а в суботу прилетів до Варшави.

"Приземлився у Польщі. З нетерпінням чекаю на дискусії про безпеку східного крила НАТО, 5G та американсько-польської енергетичної та економічної співпраці", – написав Помпео у Twitter.

У Варшаві Помпео уже підписав нову оборонну угоду із Польщею під назвою "Угода про поглиблену співпрацю між США та Польщею" (U.S.-Poland Enhanced Defense Cooperation Agreement, EDCA – прим. ГА). Угода збільшить присутність американських військ у Польщі, повідомляє Держдеп.

"Внесок Польщі у рамках EDCA сприятиме польській економіці. Зі свого боку, США продовжать фінансувати тренування, спорядження й розміщення американських військ у Польщі… Спільно ці зусилля збільшать безпеку й стабільність найбільш ефективним чином", – йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства США.

"Сьогодні моя адміністрація підписала історичну Угоду про посилену безпекову співпрацю із Республікою Польща", – йдеться у заяві президента Трампа, пише The Hill. "Ця угода стала кульмінацією місяців переговорів із нашими польськими союзниками й слідує за двома спільними деклараціями, які я підписав із президентом Дудою торік".

Трамп також висловив думку, що збільшена присутність амеркианськиих сил у Польщі "дедалі посилить стримувальні сили НАТО, європейську безпеку і допоможе гарантувати демократію, свободу й суверенітет".

Зараз у Польщі на ротаційній основі перебуває 4500 американських військових, очікується, що до них додадуть іще тисячу. Зокрема, це передислоковані сили із Німеччини – загалом адміністрація президента Трампа вирішила вивести з ФРН 12 тисяч військовиків, близько половини повернеться додому, а решту розмістять в інших європейських країнах, включаючи Польщу.

Окрім питання військової співпраці держсекретар Майк Помпео обговорив із польською стороною підтримку народу Білорусі, заходи стримування пандемії COVID-19, а також відвідав церемонію вшанування 100-ліття Варшавської битви, "Дива на Віслі" 1920 року, внаслідок якої Польська Республіка за підтримки військ УНР зуміла відстояти незалежність від СРСР.

Дивіться також: Чого домагається опозиція у Білорусі? Відео

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *