Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Блаженніший Святослав: «Молитва і піст завжди об’єднують і скеровують сили нашої душі в напрямку до Бога»

Ми розпочали короткий, але дуже важливий піст, який готує нас до свята Успіння Пресвятої Богородиці. Саме молитвою і постом виганяється злих духів. Це чудовий момент, щоб побачити чого ми прагнемо і куди скеровані наші власні сили. Позаяк молитва скеровує увагу і серце в напрямку до Бога, а піст дає можливість очистити мої особисті прагнення і пристрасті. На цьому наголосив Блаженніший Святослав Отець і Глава УГКЦ під час своєї проповіді у Десяту неділю по Зісланні Святого Духа.

Фото Максима Прокопіва

На початку своєї проповіді Блаженніший Святослав зауважив, що у сьогоднішньому Євангелії євангелист Матей описує нам зустріч двох синів: Ісуса Христа Сина Божого і сина батька, який приходить до Христа просити про зцілення від його дивної недуги.

«Цікаво, що тих два сини між собою є дуже різними. Син Божий – наш Спаситель є повним Святого Духа. Того духа, який обновляє лице землі. Того духа, який відроджує сотворіння і дає йому життя», – сказав проповідник.

«А син батька є носієм злого духа. Сам батько про нього каже, що він є причинний, часто нездужає і той дух кидає його то у вогонь, а то і у воду», – додав він.

Так, як Ісус Христос є образом Отця і об’являє людям правду про свого Отця, так само син, який нездужає злим духом об’являє, що саме діється у нутрі його батька.

Підсумком зустрічі і змістом зцілення, каже Блаженніший Святослав, є зміна духа. Христос виганяє з хлопця злого духа і сповняє його Святим Духом, якого носить у собі. Іншими словами відновляє у цьому хлопцеві Божу подобу.

«Отці Церкви говорили про те, що людина, будучи сотвореною на образ і подобу Бога, отримала у своїй істоті певні сили, енергії і здібності, які її повинні уподібнювати до Бога. Але злий дух розбив ці сили, тобто скерував кожну з них в інший напрямок. Тим самим дезорієнтував силу людської природи», – пояснив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав як приклад образу дезорієнтації пригадав байку Крилова «Лебідь, рак і щука», в якій герої тягнуть віз у різні сторони. Через що він залишається мертво стояти на одному місці.

«Властиво ті сили, які Бог дав людині для уподібнення до себе, у своїй дезорієнтації вона їх перетворює на пристрасті. Таким чином ці сили розтягують нас у різні сторони», – переконаний він.

«Святі Отці говорили про три найважливіші духовні сфери людини: розум, воля і почуття. Причиною розбещеності кожного з нас є те ,що наш розум розуміє одне, воля хоче другого, а почуття нас приковують до третього. Таке розбиття і параліч є причиною гріховності кожної людини і людського роду», – зауважив Глава УГКЦ.

За його словами, зцілення хлопця є нічим іншим, як поверненням напрямку його духовних сил. Коли всі сили: воля, розум і почуття скеровані в одному напрямку: до добра і правди, то тоді людина усім своїм єством переорієнтовується у напрямку до живого Бога. Тоді віз Крилова, каже Блаженніший Святослав, перетворюється на вогненну колісницю Іллі. Тоді діяльні сили людини, зауважує він, силою і діянням Святого Духа перетворюються на вогняних коней і можуть вивести людину за межі земного світу. Звільнити людину від кидання у крайнощі.

На переконання Отця і Глави Церкви, недаремно Христос сьогодні порівнює віру людей з гірчичним зерном. Позаяк віра – це переорієнтація людської істоти і звернення у повноті людини до Бога. Віра дає людині зцілення. Коли людина усіма своїми силами об’єднана в одному напрямку, то для неї немає нічого неможливого.

«Нехай подія оздоровлення хлопця стане частиною нашої особистої історії. Бачимо як сучасна людина кидається у крайнощі, як не знає чого справді хоче. Як сучасна людина не розуміє, в чому полягає остаточно її глибоке покликання, а її невірність і розбещеність є причиною стількох бід і лих. Особливо, коли цим страждають ті, хто керує цілими народами і країнами. Нехай цей час посту стане для нас часом оздоровлення, переосмислення і очищення, щоб ми йшли за Христом у Воскресіння, бо Він для того прийшов, щоб знайти те, що загинуло. Нехай Христос сьогодні погрозить бісові, щоб ми разом з тим юнаком видужали тієї ж хвилини», – побажав на Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *