Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Комітет Європи «Справедливість і мир» закликає до спільної молитви за білоруський народ

16 серпня 2020 року Виконавчий комітет Європи «Справедливість і мир» оприлюднив Заклик до молитви, у зв’язку із сучасною ситуацією у Білорусі.

«Після президентських виборів у Білорусі, які відбулися 9 серпня 2020 року, тисячі протестувальників вийшли на вулиці, щоб оскаржити результати виборів як маніпульовані, що призвело до жорстоких зіткнень із силовими структурами країни. Згідно з повідомленнями, непропорційне насильство, встановлене білоруською владою, коштувало щонайменше два життя і спричинило сотні травм. Близько 6000 демонстрантів затримано, і багато з них, звільнених згодом, мають ознаки катувань. Більше того, відбулося посилення жорстокості щодо громадянських прав та свобод. Ця тривожна ситуація становить серйозну загрозу справедливості та миру не лише в Білорусі, а й у всьому регіоні», — зазначають на початку свого Заклику автори листа.

Засудження застосування будь-яких форм насильства

Таким чином, Виконавчий комітет Європи «Справедливість і мир» рішуче засудив будь-які прояви насильства: «Від імені Конференції Європейських комісій з питань справедливості та миру („Справедливість і мир Європи“) ми заперечуємо будь-які форми насильства і рішуче засуджуємо застосування катувань білоруською владою щодо затриманих протестуючих. Ми також закликаємо негайно звільнити всіх, хто був заарештований без жодних обґрунтувань».

Відтак автори послання закликали білоруську владу до поваги основоположних прав людини, таких як право на життя, заборона тортур, свобода зібрань, засобів масової інформації та вираження поглядів, а також дотримуватися демократичних принципів.

Пошук правди на основі мирного і всебічного діалогу

«Ми приєднуємось до католицьких єпископів Білорусі у їхньому зверненні щодо пошуку правди на основі мирного та всебічного діалогу між білоруським політичним керівництвом та широким суспільством, щоб уникнути подальшого насильства», — мовиться у посланні Виконавчого комітету Європи.

Заклик до молитви за білоруський народ

Наприкінці, єпископи закликають всіх християн об’єднатися, проказавши Господню молитву «Отче наш» за білоруський народ у вівторок, 18 серпня 2020 року, о 18:00 середньоєвропейського часу (київський час — 19:00 год.), щоб правда, справедливість і мир могли запанувати.

Довідка

Виконавчий комітет Європи «Справедливість і мир» обирається кожних три роки. Спільно з Президентством Виконавчий комітет готує політичні рекомендації для Генеральної Асамблеї, передбачає виконання резолюцій, прийнятих Генеральною Асамблеєю (GA), та керує Європейською конференцією між щорічними сесіями Генеральної Асамблеї. Посади у Виконавчому комітеті містять діючого президента, віце-президента, генерального секретаря, колишнього генерального секретаря, усі за посадою, та ще 4–7 членів національних комісій, належним чином обраних. Виконавчий комітет збирається не рідше трьох разів на рік. Також він повинен представляти різноманітність Європейської конференції. Виконавчий комітет Європи «Справедливість і мир» уповноважений публікувати заяви від свого імені.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *