Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

«
»

Світлана Тихановська каже про готовність бути лідером Білорусі на перехідний період

На тлі масових протестів проти влади президента Олександра Лукашенка в Білорусі головна представниця опозиції Світлана Тихановська заявила, що готова виконувати роль тимчасового «національного лідера».

Тихановська, яка після голосування 9 серпня була змушена виїхати в сусідню Литву, у відеозверненні, поширеному на опозиційному каналі в YouTube наполягає, що не прагнула бути політиком, але зауважує: «доля розпорядилася так, що я опинилася у найпершій лінії протистояння зі свавіллям і несправедливістю».

Вона сказала, що її надихнув героїзм білорусів, які попри загрозу побоїв та арештів, вийшли на багатотисячні протести.

У неділю в столиці Білорусі за підрахунками агентства Reuters у маніфестації проти Лукашенка брали участь приблизно 200 000 людей.

Також у Мінську в той день відбувся значно менший мітинг на підтримку Лукашенка, на якому він заявив, що усунення його від влади після 26 років на посаді хочуть не білоруси, а іноземні сили.

«Я готова взяти на себе відповідальність і в цей період виступити в якості національного лідера. Щоб країна вгамувалася, увійшла в нормальний ритм. Щоб ми звільнили усіх політв’язнів і в якнайкоротші терміни підготували законодавчу базу та умови для організації нових президентських виборів. Реальних, чесних і прозорих виборів, які будуть беззастережно визнані міжнародною спільнотою», – сказала Світлана Тихановська.

Велетенська демонстрація проти Лукашенка у Мінську 16 серпня 2020 р.

Далі вона наголосила, що білоруси виявили героїзм та усвідомили свою здатність організовуватися і захищати себе та інших.

Тихановська говорила про прагнення перетворити Білорусь «з країни, де панує корупція та насильство, в країну благополучного, безпечного і щасливого життя».

«Я розумію, що найважливішим є незалежність Білорусі. Це константа, яка не може бути втрачена за жодних обставин», – підкреслила Світлана Тихановська.

Вона закликала поліцію не виконувати злочинні накази і проголосила: «Ми – білоруси не маємо права піднімати руку одні на одних».

Світлана Тихановська наголосила на потребі збереження мирності протестів, побажала співвітчизникам «сили і терпіння», а також заявила, що на Білорусь «дивиться увесь світ і готовий допомагати».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *