Нам варта чытаць творы…

Сёння мы пагаворым…

Нам слід читати твори…

Сьогодні нашою спі…

Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

«
»

INSO-Львів запрошує на концерт і відкриту репетицію.

27 серпня симфонічний оркестр «INSO-Львів» дасть перший після 5-місячної паузи концерт – І’mпульс – у великому складі у спеціально трансформованому концертному залі Львівської національної філармонії. А 23 серпня музиканти запрошують охочих на відкриту репетицію.

Фото: philharmonia.lviv.ua

Відкрита репетиція відбудеться 23 серпня о 15:00 у великому залі Львівської національної філармонії. Кількість квитків на неї обмежена – 20.

У програмі ж запланованого на 27 серпня концерту поряд із 5-ю симфонією Людвіга ван Бетховена, 250-річчя якого відзначаємо цьогоріч, музиканти виконають «Українську сюїту» для симфонічного оркестру Андрія Гнатишина – маловідомого в Україні львівського композитора, який розпочав своє навчання у Станіслава Людкевича, а завдяки особистій стипендії Митрополита Андрея Шептицького продовжив його у Новій Віденській консерваторії.

Диригуватиме концертом українець Ярослав Шемет, який приїхав до Львова з Польщі спеціально для участі у проєкті. Це не перший творчий експеримент маестро й оркестру. Зокрема, в умовах суворого карантину було підготовлено, записано і представлено музичний дебют увертюри до опери Дж. Верді La Forza del Destino в режимі «залишайся вдома».

Цей досвід Ярослав Шемет описав так: «Коли людина опиняється дійсно у безвихідній ситуації – народжуються найкращі ідеї». Тож оркестр INSO-Львів спільно з Ярославом Шеметом шукають нових можливостей для творення музики в час карантинних обмежень і донесення її до слухача.

У залі філармонії продумали нове нестандартне розміщення музикантів, враховуючи узагальнений досвід європейських оркестрів і вимог постанови Кабінету Міністрів України № 392. Таке розміщення також дає змогу виконання повноцінного симфонічного репертуару.

«Ми починаємо працювати в тестовому режимі, в нових реаліях. Ми прагнемо живих зустрічей з глядачем, обміну емоціями та енергіями. Ця подія – імпульс до дії в напрацюванні рішень», – зазначила Іоланта Пришляк, голова правління оркестру «INSO-Львів», заступниця генерального директора Львівської національної філармонії.

Фото: philharmonia.lviv.ua

Ведучий концерту – Володимир Бєглов. Початок концерту 27 серпня – о 19:00. Продаж квитків – у форматі онлайн-аукціону на офіційній сторінці оркестру в Facebook. Концерт також транслюватимуть наживо: на YouTube-каналі та на сторінці оркестру в Facebook.

Для довідки:

Андрій Гнатишин – уродженець Львівщини. Український композитор, диригент, музично-громадський діяч. Навчався у Вищому музичному інституті імені Миколи Лисенка у Львові. Андрей Шептицький високо оцінив його музичний талант і виділив йому стипендію на навчання композиції та мистецтва диригування у Новій Віденській консерваторії, яку він закінчив 1934 року. З 1931-го до 1995 року Андрій Гнатишин був керівником хору української церкви Св. Великомучениці Варвари у Відні. Працював диригентом у віденських театрах, диригував записами музики до кінофільмів, часто виконував українську музику на Віденському Радіо. Є автором та аранжувальником понад 200 музичних творів: пісні для хору, літургії, опера, інструментальні твори (струнний квартет, тріо, “Українська сюїта” для симфонічного оркестру); випустив понад 25 записів, популяризуючи українську музику за кордоном. На знак визнання його композиторської діяльності отримав ступінь професора від уряду Австрії, Папа Римський Святий Іоан XXIII нагородив його Срібним Хрестом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *